Phyteneo Kolodium forte 10 ml

Zdravotnické prostředky

Značka: PHYTENEO
5.0
Phyteneo Kolodium forte je zdravotnický prostředek ve formě roztoku k šetrnému a bezbolestnému odstranění bradavic, kuřích ok a ztvrdlé, zrohovatělé kůže.
Skladem na e-shopu
159

O produktu

50052054

Kolodium forte

Kolodium forte pro šetrné a bezbolestné odstranění bradavic

Roztok k šetrnému a bezbolestnému odstranění bradavic, kuřích ok a ztvrdlé, zrohovatělé kůže. Nanáší se lokálně na postižená místa. Aplikace je jednoduchá, není nepříjemná, je proto dobře snášena i dětmi. Díky použitým aktivním látkám a opakované aplikaci nedochází k podráždění okolí postiženého místa. Na rozdíl od přípravků, které se aplikují jednorázově, je Kolodium forte k okolní tkáni šetrnější a nehrozí riziko vzniku jizev.

Hlavní vlastnosti:

  • šetrné a nebolestivé řešení
  • s obsahem extraktu z vlaštovičníku
  • snadná aplikace, kterou zvládnete doma
  • komplexní péče o postižené místo – pomáhá následné regeneraci

Složení:

Alcohol, Acidum lacticum, Acidum salicylicum, Nitrocellulose, Chelidonii extractum fluidum, Thuya Occidentalis Extract, Ricinus Communis Oil, Terebinthinae etheroleum rectificatum, Ethyl Acetate. Obsah léčivých látek v 1 g: Terebinthinae etheroleum rectificatum 1,6 mg, Chelidonii extractum fluidum 22 mg.Jak Kolodium forte působí?Šetrné působení

Šetrné působení

Kyselina salicylová a mléčná šetrně rozrušují bradavici, která se postupně bezbolestně odlučuje.

Obsahuje vlaštovičník

Obsahuje vlaštovičník

K léčbě výrazně přispívá vlaštovničník s antivirotickými a antimykotickými účinky.

Regenerace kůže

Regenerace kůže

Silice z borovicové pryskyřice působí antisepticky a podporuje následnou regeneraci kůže.

Stimulace imunitního sytému

Stimulace imunitního sytému

Látky obsažené v thuji stimulují imunitní systém kůže, a potlačují tak vznik infekce.
Kolodium forte

Na co se Kolodium forte používá?

Bradavice

Bradavice

Bradavice jsou malé a drsné kožní výrůstky bílé nebo růžové až nahnědlé barvy, jsou hrubé a uprostřed mohou mít černé tečky. Mohou se vyskytovat samostatně nebo ve skupinkách. Způsobuje je lidský papilomavirus (HPV), jenž prostřednictví drobných poranění infikuje horní vrstvu kůže.

Kuří oko

Kuří oko

Kuří oko je bolestivý kožní útvar kuželovitého tvaru objevující se výhradně na nohách. Vzniká působením tlaku jako ostře ohraničené ztluštění kůže, které se postupně zanořuje hlouběji do postiženého místa. Kůže je v místě kuřího oka žlutošedá nebo nažloutlá a uprostřed útvaru se objevuje trn, který může mít světle hnědou barvu.

Zrohovatělá kůže

Zrohovatělá kůže

Zrohovatělá kůže vzniká vlivem nadměrné zátěže a tlaku v kombinaci s nedostatečnou hydratací pokožky. V první fázi se vytváří mozoly, na kterých se poté tvoří silnější nažloutlá vrstva kůže.


Jak se Kolodium forte používá?Dávkování a kompletní videonávod

1-3 kapky / 2x denně. Přípravek nanášejte tyčinkou na uzávěru na postižené místo. Po zaschnutí přípravku můžete ošetřené místo překrýt náplastí. První známky účinku mohou být pozorovatelné až po několika dnech. Aplikace se provádí opakovaně, až se nechá zrohovatělá kůže bezbolestně odstranit. Přípravek nepoužívejte souvisle déle než 10 dní. Opakované použití na stejném místě je možné zahájit až po 5-7 dnech. Po použití těsně uzavřete a skladujte ve svislé poloze.
Jak se Kolodium forte používá

Co je dobré vědět o bradavicích

Bradavice jsou onemocnění způsobované papilomavirem HPV, který vniká do organismu pomocí ranek, oděrek a trhlinek v kůži. Protože se jedná o infekci, může se rozšiřovat i přenášet. Proto je vhodné s jejich léčbou začít co nejdříve.

Způsob přenosu bradavic

Přímý kontakt – z člověka na člověka nebo u jedince z jedné části těla na druhou.
Nepřímý kontakt – prostřednictví předmětů (např. společný ručník, podlaha ve veřejných prostorách (nejčastěji šatny, bazény, sauny…).

Do sprch už nosím svoje pantofle

Jak poznat bradavice od jiných kožních výrůstků?

Bradavice jsou tvrdší a mají obvykle hrubší povrch. Uprostřed jsou často viditelné malé černé tečky (krevní cévky, které bradavici vyživují).

Fibromy bývají na rozdíl od bradavic měkké, vypadají obvykle jako malé stopky s kulatou hlavičkou, nejčastěji se nachází na krku, v podpaží, pod prsy či v tříslech. Vznikají totiž v místě tření a dráždění kůže. Fibromy nejsou infekční, nemohou se tedy z jedné osoby na druhou přenášet.

Mateřská znaménka bývají jednobarevná a nemění se z měsíce na měsíc (vlivem hormonálních změn mohou tmavnout). Někdy z nich rostou chlupy.

Moluska jsou červené výrůstky, které trápí především děti a mladistvé. Způsobuje je virus molluscum contagiosum, na který je většina dospělých rezistentní. Na počátku je patrný hrbolek barvy kůže o velikosti špendlíkové hlavičky. Růst obvykle není bolestivý. Časem se hrbolek zvětší do velikosti perličky a mívá propadlý střed.


Kolodium upozornění

Upozornění

Nepoužívejte u dětí mladších 3 let. Děti mladší 15 let by měly prostředek používat pod dozorem dospělých. Těhotné nebo kojící ženy by měly prostředek používat po konzultaci s odborným lékařem. Pacienti trpící cukrovkou by měli užívání prostředku konzultovat se svým ošetřujícím lékařem. Osoby s citlivou pokožkou by měly prostředek používat s opatrností a jeho účinek nejprve ověřit na malém povrchu postiženého místa po dobu 2-3 dnů. Nepoužívejte prostředek v případě alergií nebo přecitlivělosti na některou z jeho složek. Při zasažení očí vypláchněte tekoucí vodou. Okamžitě vyhledejte lékařské ošetření. Uchovávejte mimo dosah dětí. Prostředek je hořlavý!

ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK, ČTĚTE PEČLIVĚ NÁVOD K POUŽITÍ A INFORMACE O BEZPEČNÉM POUŽÍVÁNÍ.


 

Vítězství v anketě „První volba lékárníka“

Kolodium forte je již několik let nejdoporučovanějším přípravkem mezi lékárníky.

1.místo v kategorii BRADAVICE v anketě "První volba lékárníka 2020 "

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.