Phyteneo Kolodium forte 10 ml

50052054

Zdravotnický prostředek

Skladem na e-shopu

139

O produktu

Kolodium forte je přípravek ve formě roztoku pro lokální použití na postižená místa na pokožce. Jedná se o slabě zelenou viskosní kapalinu s charakteristickou vůní balenou v lahvičce s uzávěrem, jehož součástí je špachtlička.

Kolodium forte obsahuje tyto léčivé látky:
Terebinthinae etheroleum rectificatum (terpentýnová silice) je v prostředku použito v množství 0,16% (w/w). Čištěná terpentýnová silice z borovicové pryskyřice obsahuje terpeny pineny, camphen a limonen. Působí antisepticky, podporuje prokrvení tkáně, zvyšuje resorpci patologicky změněné tkáně a podporuje tvorbu granulační tkáně.

Chelidonii extractum fluidum je ethanolický extrakt natě vlaštovičníku většího (Chelidonium majus). Je použitý v množství 2,2% (w/w). Vlaštovičník obsahuje vysoké množství alkaloidů (chelidonin, chelidoxanthin) a v lidovém léčitelství je používán jako prostředek na odstraňování bradavic. Alkaloidy mají při zevním užití antimikrobiální a antimykotické účinky.

Dále prostředek obsahuje kolodium (roztok nitrované celulosy ve směsi alkoholu), kyselinu salicylovou a kyselinu mléčnou. Tyto složky zajišťují šetrné rozrušení vrstvy tuhé, zbytnělé, hrubé kůže. Další jsou složky rostlinného původu: thuja, ricinový olej. Thuja obsahuje řadu monoterpenů (thujon, isothujon, fenchon, sabinen a alfa-pinen) a má tonizující účinky.

Indikace:
Přípravek se používá k odstraňování ztvrdlé, zrohovatělé kůže, kuřích ok a bradavic.

Kontraindikace:
Přípravek nelze používat, jestliže je pacient hypersenzitivní na kteroukoliv látku uvedenou ve složení přípravku. Přípravek se nesmí aplikovat na zdravou pokožku a sliznice, na bradavice v oblastech genitálu a konečníku a na mateřská znamínka.

Interakce:
Interakce přípravku nejsou známy.

Nežádoucí účinky:
V ojedinělých případech se jako nežádoucí účinek může vyskytnout pálení v místě aplikace, případně při nanesení na zdravou pokožku může dojít k jejímu podráždění.

Dávkování a způsob aplikace:
Aplikuje se dle velikosti postiženého místa, obvykle v množství 1-3 kapky 2 krát denně. Nanášíme nejlépe špachtličkou na uzávěru přímo na postižené místo. Při aplikaci na větší plošku prostředek rovnoměrně rozetřeme. Po nanesení roztok rychle vyschne a vytvoří na povrchu pokožky bílý film.

Pokud se prostředek nanáší na místo, ze kterého se rychle setře (např. na chodidlo apod.),  je možné místo po zaschnutí přípravku  překrýt náplastí. Aplikace se provádí opakovaně, až se nechá zrohovatělá kůže bezbolestně odstranit.

Prostředek aplikujte pouze na postižené místo, aby nedocházelo k přesahu na okolní zdravou pokožku. I když nebudou po prvních aplikacích patrné známky působení, nezvyšujte množství ani četnost aplikovaného prostředku. Působení prostředku je individuální. První známky účinku mohou být pozorovatelné až po několika dnech.

Před odstraňováním svrchní vrstvy tkáně nejlépe ponořte místo na pět minut do teplé vody s přídavkem kuchyňské soli. Osušte, a pokud se tkáň samovolně neuvolní, opatrně obruste povrch např. pemzou. Pozor, při tomto postupu je možné přenést kožní onemocnění např. virového původu (bradavice), používejte proto vlastní hygienické pomůcky.

Doporučená doba souvislého používání nemá přesáhnout 10 dní. Opakované použití na stejném místě je možné zahájit až po 5-7 dnech.

Upozornění:

Těhotné nebo kojící ženy by měly prostředek používat po konzultaci s odborným lékařem.
Nepoužívejte u dětí mladších 3 let. Děti mladší 15 let by měly prostředek používat pod dozorem dospělých.
Pacienti trpící cukrovkou by měli užívání prostředku konzultovat se svým ošetřujícím lékařem.
Osoby s citlivou pokožkou by měly prostředek používat s opatrností a jeho účinek nejprve ověřit na malém povrchu postiženého místa po dobu 2-3 dnů.
Nepoužívejte prostředek v případě alergií nebo přecitlivělosti na některou z jeho složek.

Uchovávání:
Uchovávejte mimo dosah dětí. Uchovávejte v původním obalu. Po použití těsně uzavřete a skladujte ve svislé poloze.

Varování:
Prostředek je hořlavý!
Při náhodném požití vypijte větší množství vody. Okamžitě vyhledejte lékařské ošetření.
Při zasažení očí vypláchněte tekoucí vodou. Okamžitě vyhledejte lékařské ošetření.

V případě nejistoty o charakteru postiženého místa se poraďte se svým lékařem.
Pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, obraťte se na svého lékaře.

Balení:
Balení přípravku Kolodium forte obsahuje 10 ml roztoku naplněného ve hnědé skleněné lahvičce s uzávěrem se špachtličkou.

Parametry
Značka Phyteneo
Forma Roztok
Věk dítěte od 3 let
EAN 8594071270100
Darujte na Vánoce to nejcennější Darujte na Vánoce to nejcennější