Phyteneo Kolodium forte 10 ml

Zdravotnické prostředky

Skladem na e-shopu

185

O produktu

Roztok k šetrnému a bezbolestnému odstranění bradavic, kuřích ok a ztvrdlé, zrohovatělé kůže. Phyteneo Kolodium forte je zdravotnický prostředek ve formě roztoku pro lokální použití na postižená místa na pokožce. Aplikace je jednoduchá a není nepříjemná, takže ji dobře snášejí i děti. Součástí uzávěru lahvičky je špachtlička pro přesnou aplikaci. Díky použitým aktivním látkám a opakované aplikaci nedochází k podráždění okolí postiženého místa. Na rozdíl od přípravků, které se aplikují jednorázově, je Kolodium forte k okolní tkáni šetrnější a nehrozí riziko vzniku jizev.

Jak Kolodium forte působí?

Kyselina salicylová a mléčná šetrně rozrušují bradavici nebo zhrublou kůži, která se postupně bezbolestně odlučuje. K léčbě přispívá vlaštovičník s antimikrobiálními a antimykotickými účinky. Thuja stimuluje imunitní systém kůže a potlačuje tak vznik infekce. Silice z borovicové pryskyřice působí antisepticky a podporuje následnou regeneraci kůže.

Hlavní vlastnosti:

  • šetrné a nebolestivé řešení
  • snadná aplikace, kterou zvládnete doma
  • komplexní péče o postižené místo – pomáhá následné regeneraci

Dávkování

1-3 kapky / 2x denně. Přípravek nanášejte tyčinkou na uzávěru na postižené místo. Po zaschnutí přípravku můžete ošetřené místo překrýt náplastí. První známky účinku mohou být pozorovatelné až po několika dnech. Aplikace se provádí opakovaně, až se nechá zrohovatělá kůže bezbolestně odstranit. Přípravek nepoužívejte souvisle déle než 10 dní. Opakované použití na stejném místě je možné zahájit až po 5-7 dnech. Po použití těsně uzavřete a skladujte ve svislé poloze.

Složení

Alcohol, Acidum lacticum, Acidum salicylicum, Nitrocellulose, Chelidonii extractum fluidum, Thuya Occidentalis Extract, Ricinus Communis Oil, Terebinthinae etheroleum rectificatum, Ethyl Acetate. Obsah léčivých látek v 1 g: Terebinthinae etheroleum rectificatum 1,6 mg, Chelidonii extractum fluidum 22 mg.

Upozornění

Před použitím si pečlivě přečtěte příbalový leták. Nepoužívejte u dětí mladších 3 let. Děti mladší 15 let by měly prostředek používat pod dozorem dospělých. Těhotné nebo kojící ženy by měly prostředek používat po konzultaci s odborným lékařem. Pacienti trpící cukrovkou by měli užívání prostředku konzultovat se svým ošetřujícím lékařem. Osoby s citlivou pokožkou by měly prostředek používat s opatrností a jeho účinek nejprve ověřit na malém povrchu postiženého místa po dobu 2-3 dnů. Nepoužívejte prostředek v případě alergií nebo přecitlivělosti na některou z jeho složek. Při zasažení očí vypláchněte tekoucí vodou. Okamžitě vyhledejte lékařské ošetření. Uchovávejte mimo dosah dětí. Prostředek je hořlavý!

ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK, ČTĚTE PEČLIVĚ NÁVOD K POUŽITÍ.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.