Přípravky na bradavice

  (11)
Seřadit podle
 • 5.0
  (2)
  Jednoduše, bezpečně a účinně odstraní bradavice a veruky.
 • Účinně a spolehlivě odstraní bradavice z rukou a nohou.
 • Ošetření bradavice KRYOTERAPIÍ (metoda zmrazení bradavice).
  Přípravky na bradavice

  Přípravky na bradavice

  Jak vznikají bradavice?

  Bradavice (latinsky verucca, počeštěle veruka) jsou virovým onemocněním. Virus, který tento nepříjemný kožní problém způsobuje, se nazývá lidský papillomavirus, zkráceně HPV. Virů z této skupiny je více než sto, za vznikem bradavic stojí nejčastěji typy 2, 3 a 4. Virus napadá keratinocyty, což jsou nejčetnější kožní buňky, a v důsledku jeho působení vznikají nechvalně známé a nevzhledné výrůstky. Bradavice se mohou objevovat kdekoliv na kůži (bradavice na ruce, bradavice na chodidle), ale i na sliznicích.

  Jak se bradavice přenášejí?

  Přenos bradavic probíhá buď přímým kontaktem s nakaženou osobou, je možný ovšem i nepřímo – při návštěvě bazénu, sauny, tělocvičny nebo při půjčování předmětů denní potřeby (hračky, ručníky apod.). Do kůže virus proniká snadněji, je-li nějakým způsobem porušena – např. drobnými poraněními nebo při jiném kožním  onemocnění, např. při ekzému. Rovněž vlhké prostředí bradavicím usnadňuje nákazu. Bradavice se mohou u jednoho člověka přenášet z jednoho ložiska na další, zejména pokud se je snažíme neodborně odstranit. Inkubační doba bradavic je poměrně dlouhá, několik týdnů až měsíců. Letní nákazy z koupališť se tedy mohou projevit až na podzim nebo v zimě.

   

  Bradavice na nohou a rukou – samoléčba možná

  Zatímco do odstranění drobných bradavic na rukou či na nohou se můžete bez obav pustit sami, léčbu bradavic na jiných částech těla a u dětí by měl vždy řešit lékař. Volně prodejné prostředky na odstranění bradavic využívají dvě metody, jejichž společným cílem je narušení a následné postupné odstranění bradavice. Tyto dvě metody se nazývají keratolýza a kryoterapie, což bychom zjednodušeně mohli shrnout slovy „leptání a zmrazení“. 

  Keratolytické prostředky na bradavice jsou založené na bázi kyselin. Nejčastěji obsahují kyselinu salicylovou, dále pak kyselinu mléčnou, mravenčí nebo trichloroctovou. Z přípravků na bázi kyselin můžete vyzkoušet např. EndWarts PEN pero k odstranění bradavic 3 ml

  Kryoterapie, tedy zmrazení, se provádí pomocí tekutého dusíku. Při této metodě se zmrazí bradavice až do jejích nejhlubších vrstev a přibližně do 14dnů vymizí. Jedná se o vypalování bradavic mrazem, kdy velmi nízká teplota bradavici zničí až do hloubky a mnohdy tak stačí i jediná aplikace.  Přípravky působící na bázi kryoterapie jsou např. EndWarts FREEZE kryoterapie bradavic 7,5 g

  Aplikace moderních preparátů na bradavice je bezbolestná. Při použití všech těchto přípravků dbejte na přesnou aplikaci pouze na bradavici, abyste zbytečně nedráždili okolní pokožku. Formy volně prodejných prostředků na bradavice jsou různé od náplastí, přes roztok se štětečkem či speciální pera pro zvláště přesnou aplikaci. U léčby bradavic je zajímavé, že někdy po ošetření jedné z nich dojde ke spontánnímu vymizení i všech ostatních.

  Pozor na samoléčbu u diabetes

  Samoléčbu bradavic pomocí volně prodejných prostředků k lokální aplikaci je možné provádět pouze u bradavic na rukou a nohou. Bradavice na jiných místech těla, tj. na sliznicích, v obličeji, v tříslech či ve kštici je třeba vždy řešit s lékařem! Diabetici by neměli sami odstraňovat ani bradavice na nohou. Volně prodejné přípravky k odstraňování bradavic jsou zpravidla určeny pro dospělé a děti od čtyř let, u mladších dětí proto konzultujte léčbu s pediatrem či kožním lékařem. Před použitím volně prodejného prostředku k odstraňování bradavic si vždy pečlivě přečtěte příbalový leták, v němž jsou podrobně uvedeny podmínky použití.

  Jak se zbavit bradavice? Lidové recepty

  Článek o bradavicích by nebyl kompletní, pokud bychom nezmínili i některé alternativní metody, které využívali naši předci. Jedničkou mezi přírodními přípravky na bradavice je šťáva z vlaštovičníku, dále se objevují zmínky o aplikaci citrónové šťávy, česneku, jablečného octa či lékořice. Při boji s bradavice lze využít i homeopatické přípravky.