Zdravotnické prostředky

Phyteneo Occusept oční kapky s vaničkou 2x20 ml

Značka: PHYTENEO

Phyteneo Occusept oční kapky se používají při syndromu suchého oka, při akutním i chronickém zánětu spojivek, zrakovém vypětí a ke zklidnění podrážděných očí.

209
Kupte ještě další produkty a získejte dopravu zdarma. Pro přihlášené je limit 250 Kč. 1 500 Kč

O produktu: Phyteneo Occusept oční kapky s vaničkou 2x20 ml

50100416

occusept

Occusept oční kapky ke komplexní, každodenní i dlouhodobé péči

Oční kapky při poruchách tvorby slz a syndromu suchého oka, při akutním nebo chronickém zánětu spojivek neinfekčního původu, ke zklidnění při podráždění očí vlivem vnějších podmínek (slunce, prach, kouř apod.) nebo vlivem nošení kontaktních čoček a při dlouhodobém zrakovém vypětí. Roztok lze použít pro výplachy očí při jejich zasažení dráždivými látkami a pro odstranění cizích těles.

Hlavní vlastnosti:

  • šetrný konzervant - kombinace síranu zinečnatého a kyseliny borité umožňuje pravidelné a dlouhodobé používání
  • výborná snášenlivost s kontaktními čočkami
  • po konzultaci s lékařem možnost použití pro děti již od narození, těhotné a kojící ženy
  • s vaničkou pro výplachy oka

Jak Occusept působí?

Occusept je zdravotnický prostředek pro podpůrnou léčbu humánních onemocnění očí. Přípravek má formu nízkoviskózního isotonického roztoku s extraktem Euphrasia officinalis (světlík lékařský) a lipidickou složkou LipoZoom. Konzervační účinek je zajištěn kombinací síranu zinečnatého a kyseliny borité.

  • Extrakt z natě světlíku lékařského obsahuje iridoid aucubin, který má adstringentní (stahující) a antimikrobiální účinky.
  • Hypromelóza vytváří na povrchu oka ochranný film.
  • Kyselina boritá a tetraboritan sodný vykazují antimykotické a antibakteriální účinky. Síran zinečnatý působí antimikrobiálně.
  • LipoZoom vytváří lipidickou vrstvu bránící odpařování a narušování souvislé vrstvy slzného filmu, významně tak zlepšují komfort pacienta při poruchách tvorby slz.

Na co se Occusept používá?

Syndrom suchého oka

Syndrom suchého oka

Při poruchách tvorby slz a syndromu suchého oka.

Podráždění očí

Podráždění očí

Při podráždění očí vlivem vnějších podmínek (vítr, slunce, prach, kontakční čočky.. ).

Záněty spojivek

Záněty spojivek

Při akutním nebo chronickém zánětu spojivek neinfekčního původu.

Zrakové vypětí

Zrakové vypětí

Při dlouhodobém zrakovém vypětí.


aplikace

Praktická vanička pro výplachy

Součástí balení očních kapek Occusept je praktická vanička určena pro výplachy očí při jejich zasažení dráždivými látkami nebo pro odstranění cizích těles.


Dávkování a způsob použití

Přípravek se dávkuje individuálně, obvyklá dávka je 2 až 3 krát denně 1 až 2 kapky do spojivkového vaku. Přípravek lze podle potřeby užívat i dlouhodobě.

Při použití na záněty a podráždění očí a při výplachu očí by neměly být nasazeny měkké kontaktní čočky. Obsah jedné lahvičky by měla používat pouze jedna osoba.

TIP pro pacienty, kteří používají souběžně více druhů oftalmologik: počkejte alespoň 2 minuty, než začnete aplikovat další přípravek. Na pořadí očních kapek nezáleží, oční mast by však měla být aplikována jako poslední.


Phyteneo Occusept. Pro oči, které musí zůstat svěží.

Složení

Hypromellosum 5 mg, Acidum boricum 8,5 mg, Natrii tetraboras decahydricus 2 mg v 1 ml, Aqua purificata, Euphrasia officinalis extractum fluidum, Natrii chloridum, Zinci sulfurici heptahydricus, Phosphatidylcholine, Phosphatidylethanolamine, Tocoferoli alfa acetas, Caprylic/capric triglyceride, Polysorbatum 80, Dinatrii edetas dihydricus, Natrii hydroxidum. Bez cytotoxických konzervantů (BAC).


upozornění

Upozornění

Při užití jiných očních léků konzultujte vhodnost přípravku s očním lékařem. Pokud se stav do 7 dnů nezlepší, vyhledejte očního lékaře.

*Děti mladší 3 let mohou přípravek používat pouze po konzultaci s odborným lékařem.

ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK, ČTĚTE PEČLIVĚ NÁVOD K POUŽITÍ A INFORMACE O BEZPEČNÉM POUŽÍVÁNÍ. Číslo notifikované osoby: 1023.


stavba oka

Syndrom suchého oka

Vzniká přerušením slzného filmu, ztrátou slz, působením kontaktní čočky se slzným filmem, mechanickým kontaktem s rohovkou či zvýšením povrchové teploty v důsledku rozšíření cév.

Riziko vzniku: roste s věkem. Vzniká a zhoršuje se v důsledku suchého vzduchu, smogem, větrem, zakouřeným prostředím, nedostatečným příjmem tekutin, užíváním alkoholu, něktrých léků a antikoncepce, používáním kontaktních čoček, hormonálními změnami.

Příznaky: pálení nebo řezaní očí, únava očí, jejich zarudnutí, svědění, pocit cizího tělesa v oku, světloplachost a zhoršené vidění nebo bolesti hlavy.
Tyto syndromy se často objevují při práci s počítačem, čtení nebo řízení auta, kdy se vlivem soustředění snižuje frekvence mrkání a tím dochází k rychlejšímu odpařování slzného filmu (mrkání zajišťuje rozestření tenké vrstvy slzného filmu přes oko, tato vrstva udržuje povrch oka hladký, čistý a vlhký).


Jak správně aplikovat oční kapky?

1. a 2.krok

1. a 2. krok

1. Umyjte si ruce, osušte je čistým ručníkem, není-li voda k dispozici, použijte antiseptický přípravek na ruce.

2. Odšroubujte uzávěr z lahvičky a odložte jej na čisté místo.

3. a 4.krok

3. a 4. krok

3. Zakloňte hlavu, otevřete do široka oči a dívejte se nahoru.

4. Ukazováčkem jemně stáhněte dolní víčko, čímž obnažíte spojivkový vak.

5. a 6.krok

5. a 6. krok

5. Druhou rukou nastavte lahvičku s kapkami nad spojivkový vak, dávejte pozor, aby se kapátko nedostalo do kontaktu s okem.

6. Stiskněte lahvičku a nakapejte přípravek do spojivkového vaku.

7. a 8.krok

7. a 8. krok

7. Zavřete oči, jemně masírujte vnitřní koutek oka cca 30 vteřin, nechte oči zavřené další cca 2 minuty.

8. Čistým ubrouskem otřete okolí oka. Kapky uzavřete a nakonec si opět umyjte ruce.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.