Podložky na cvičení (5)

Seřadit podle
podložka na cvičení
Pomáhá udržet stabilitu, flexibilitu a pohodlí během cvičení a relaxace.
podložka na cvičení
Pomáhá udržet stabilitu, flexibilitu a pohodlí během cvičení a relaxace.
podložka na cvičení
Pomáhá udržet stabilitu, flexibilitu a pohodlí během cvičení a relaxace.
podložka na cvičení 18 ks
Chrání podlahu před poškrábáním a tlumí pád závaží. Odolný materiál.
Pomáhá udržet stabilitu a pohodlí v průběhu cvičení nebo strečinku.
Podložky na cvičení

Podložky na cvičení

Bez podložky na cvičení neboli jógamatky si svůj trénink dokáže představit jen málokdo. Jsou nezbytné pro drtivou většinu cvičení, ať už jde o silový trénink, pilates, HIIT, tabatu či aerobic. Své využití najdou také jako rehabilitační pomůcky. Cvičební podložky  zajišťují komfort v průběhu tréninku: poskytují tepelnou izolaci, tlumí případné nárazy, zajišťují stabilitu při provádění cviků a brání klouzání. Pokud po nějaké pokukujete i vy, máme pro vás několik tipů, jak si poradit s výběrem.

Jakou podložku na cvičení vybrat?

Výběr podložky na cvičení přizpůsobte typu tréninku, na který ji budete využívat. Na klidnější lekce, které se odehrávají hlavně na zemi, zvolte podložku spíše delší. Dynamičtější trénink naopak v klidu odcvičíte na podložce kratší. Obecně platí, že jógamatka je vždy lepší volba než klasické podložky na fitness. Podložky na jógu jsou stabilnější, nikdy nekloužou, a tak se na ně můžete spolehnout při provádění náročných pozic.

Klasické podložky

Klasické podložky lze využít k celé řadě sportovních aktivit od domácího tréninku, přes rehabilitační cvičení, až po strečink. Proto je najdete v každé posilovně. Tloušťka podložky hodně souvisí s typem postavy. Pokud jste štíhlejší, sáhněte po podložkách nad 5 mm. V opačném případě volte tenčí typ, který se pohybuje zhruba mezi 34 cm.

Vlastnosti cvičebních podložek

  • Protiskluzové podložky: V ideálním případě by podložka neměla klouzat nikdy. Abyste správně provedli konkrétní cvik nebo jógovou pozici, měla by vám podložka zajistit především stabilitu. Týká se to především jógy a pilates, nicméně i klasický silový trénink, kdy na podložce procvičujeme především břišní svaly, vyžaduje plnou pozornost a precizní provedení.
  • Hypoalergenní podložky: Sportovní podložky z hypoalergenních materiálů nabízí efektivní řešení pro bezpečný trénink alergiků.
  • Skládací podložky: Praktické podložky, které usnadňují přenášení a dobře se skladují. Tyto vlastnosti mají obvykle jógamatky nebo podložky ve tvaru puzzle, jejichž tvar poskládat dle potřeby.
  • Voděodolné podložky: Tento typ se doslova hodí na outdoorové cvičení. Bez problémů se vyrovná s vlhkostí, aniž by se podložka poškodila. Často se využívá také ve fyzioterapii, jako pomůcka při cvičení ve vodě.
  • Akupresurní podložky s voděodolným povrchem: Tyto pomůcky stojí na principech tradiční čínské medicíny a jsou pokryty množstvím akupresurních destiček, které stimulují biologicky aktivní body na lidském těle. Efektivně pomáhají zmírnit svalové napětí, pomáhají s regenerací a také redukují výskyt celulitidy.