Kaseinové proteiny (4)

Seřadit podle
Low carb nápoj se 70% proteinem s pomalou vstřebatelností.
Low carb nápoj se 70% proteinem s pomalou vstřebatelností.
Low carb nápoj se 70% proteinem s pomalou vstřebatelností.
Směs aminokyselin důležitých pro správnou regeneraci a tvorbu svalové hmoty
Kaseinové proteiny

Kaseinové proteiny

Kaseinové proteiny patří k základním pilířům výživy pro všechny, kdo se aktivně věnují sportu a mají zájem o nabírání svalové hmoty nebo potřebují shodit přebytečná kila. V obou případech je totiž třeba zajistit organismu dostatečný přísun kvalitních bílkovin. Zatímco syrovátkové proteiny jsou doporučovány ihned po cvičení k rychlému dodání bílkovin, kaseinové preparátyse hodí k doplňování bílkovin na noc nebo v době odpočinku

Co je to kasein a proč se označuje jako noční protein?

Kasein je základní mléčná bílkovina – poměr bílkovin v mléce je 80 % kaseinu a 20 % syrovátkových proteinů. Kasein se vyznačuje především pomalým vstřebáváním – jeho trávení trvá 7-8 hodin. Proto je jeho konzumace doporučována zejména na noc – často bývá nazýván jako „noční protein“.

Micelární kasein a kaseináty, hydrolyzovaný kasein

V nabídce kaseinových produktů se vyskytuje jednak tzv. micelární kasein, což je kasein ve stejné podobě, v jaké je přítomen v mléce (micely=malé kapičky). Získává se šetrnou metodou mikrofiltrace. Micelární kasein je nejlépe využitelnou a vstřebatelnou formou kaseinu, který navíc dobře chutná. Alternativou micelárního kaseinu jsou přípravky s kaseináty (sodný, vápenatý, draselný). Vyrábějí se rovněž preparáty s hydrolyzovaným kaseinem. Kaseinový hydrolyzát je enzymaticky naštěpený kasein, a proto je lépe stravitelný.

Z nabídky e-shopu Dr.Max vybíráme: Pro regeneraci a zásobování organismu aminokyselinami i během spánku vyzkoušejte například noční protein MAXXWIN MICELLAR CASEIN s příchutí nugátové čokolády. Jedná se low carb nápoj se 77 % micelárního proteinu s pomalou vstřebatelností, obohacený o trávicí enzymy OPTI-7-DIGEST. Vyzkoušet můžete také WEIDER Day&Night Casein s příchutí vanilkové zmrzliny, s velmi čistým kaseinátem vápenatým, minimálním obsahem cukrů a tuků a obsahem BCAA.