Obojky pro psy

Seřadit podle
   Obojky pro psy

   Obojky pro psy

   Obojek je jednou ze základních součástí psí výbavy – slouží nejen k tomu, abyste mohli svého čtyřnohého kamaráda připnout na vodítko a užívat si procházek, ale přispívá také k bezpečí pejska a je užitečným pomocníkem při výcviku. Základní typy obojků pro psy jsou: klasické obojky, postroje a elektronické obojky. 

   Jak správně vybrat obojek pro psa? 

   Při výběru obojku pro vašeho pejska je třeba zvážit několik věcí.  

   • Při výběru je třeba zvolit správnou velikost – tu zjistíte změřením obvodu krku psa. Měříme uprostřed krku, nikoliv hned pod ušima či až u hrudi. 
   • Dále je důležitá šířka obojku. Pro malá a střední plemena psů jsou dostačující užší měkké obojky, pro psy větší a silnější volte robustnější provedení.   
   • Materiál obojku vybírejte podle aktivity psa – např. pokud víte, že váš pejsek na toulkách přírodou nevynechá jedinou příležitost ke koupání, volte místo koženého obojku voděodolný či dobře schnoucí materiál (nylon, plast, tkanina). 
   • Výhodou jsou jistě bezpečnostní prvky, jako např. reflexní proužky, klip pro rychlé připínání vodítka či bezpečností zámeček, který se sám vypne, pokud pes někde uvízne. 
   • Pokud váš pejsek špatně toleruje klasický obojek a má tendence za vodítko tahat, vyzkoušejte postroj, který lépe rozloží hmotnost těla. 
   • Pro příznivce pokročilých technologií  jsou jistě zajímavé výcvikové elektronické obojky, které dávají pejskovi na dálku povel např. zvukem či vibrací. 

   Obojky pro psy na e-shopu Dr.Max   

   V e-shopu Dr. Max nabízíme úžasné svítící obojky značky Dog Fantasy. Svíticí nylonový obojek s USB dobíjením má 3 módy nastavení světla – pomalé nebo rychlé blikání a stálé svícení. Díky tomu budete mít přehled o pohybu svého psího kamaráda i po setmění. Kromě obojků můžete vyzkoušet také svítící návleky na krk nebo silikonové přívěsky.