Šampony pro psy

Seřadit podle
   Šampony pro psy

   Šampony pro psy

   Lze k mytí psa používat šampon pro lidi? Stručná odpověď zní ne. Šampony pro psy jsou vyvinuté s ohledem na specifika psí pokožky, která se od lidské v mnoha ohledech liší. Existuje mnoho druhů šamponů i kondicionérů, a vybrat si proto můžete přesně podle potřeb svého pejska.  

   Jaký vybrat šampon pro psa? 

   Prvním kritériem pro výběr šamponu pro psa je typ srsti vašeho mazlíčka. Existují šampony speciálně navržené pro krátkosrsté, dlouhosrsté, hrubosrsté, nebo i bezsrsté psy. Pokud má váš pes problémy s kůží, jako je suchost, svědění nebo seborea, hledejte šampony určené pro řešení těchto problémů. Pokud váš pes trpí alergiemi nebo má citlivou kůži, sáhněte po hypoalergenním šamponu, který obsahuje minimum potenciálně dráždivých složek. Speciální antiparazitární šampony zase pomohou odpuzovat ze srsti blechy, klíšťata a další nevítané návštěvníky. Některé šampony obsahují složky, které eliminují zápach. Dáváte-li přednost šetrným a čistě přírodním BIO produktům, najdete takové jistě i v nabídce šamponů pro psy. Vybírat můžete dokonce i podle barvy srsti pejska. 

   Šampony se liší také způsobem použití – najdete klasické šampony, které se po aplikaci oplachují, dále bezoplachové šampony či suché šampony k rychlému ošetření srsti.  

   Pro dlouhosrstá plemena se sklony k zacuchávání srsti jsou neocenitelným pomocníkem kondicionéry pro psy. 

   Šampony pro štěňata 

   Při výběru šamponu pro psa hraje roli i věk. Štěňata mají jemnou kůži, která je citlivější než kůže dospělých psů. Existují šampony speciálně formulované pro štěňata. Jsou jemnější a méně dráždivé, neobsahují látky, které by štěňátko mohly dráždit, pokud šampon olíže. Šampony pro štěňata bývají zpravidla obohacena o složky, které přispívají ke správnému vývoji kůže a růstu srsti. 

   Podrobněji se tématice výběru šamponu pro psy věnujeme v naší poradně ZDE.

   Šampony a kondicionéry pro psy v e-shopu Dr. Max 

   V nabídce e-shopu Dr. Max naleznete celou řadu psích šamponů a kondicionérů pro zdravou, hebkou a dobře vyživenou srst i kůži vašeho psího kamaráda. Zmínit lze např. značku Indorina, která přináší obsáhlé portfolio psích šamponů (univerzální, odpuzující hmyz, zklidňující, výživný, pro krátkou/dlouhou srst, antibakteriální a další).  Pro štěňátka můžete vyzkoušet např. Indorina Baby Powder bezoplachový šampon ve formě pěny. Dále můžete vyzkoušet veterinární šampony značek Beaphar v bio kvalitě nebo psí šampony značky KAY.