Prospan sirup 100 ml

Registrovaný léčivý přípravek

Značka: PROSPAN
Rostlinný sirup při léčbě akutních zánětů dýchacích cest a vlhkého kašle. Vhodný pro dospělé i miminka již od narození.
Skladem na e-shopu
149 ušetříte 16 Kč

Původní cena 165 Kč , sleva 10%

Nejnižší cena před slevou: 165 Kč

O produktu

50091932

Prospan sirup uvolňuje hleny v dýchacích cestách, usnadňuje vykašlávání a ulevuje od kašle. Užívá se k léčbě akutních zánětů dýchacích cest provázené kašlem. Prospan sirup je rostlinný léčivý přípravek a jeho účinnou složkou je suchý extrakt z břečťanového listu. Mohou jej užívat děti i dospělí. Nedoporučuje se užívat v těhotenství a v období kojení.


Dávkování

Děti do 1 roku věku užívají 2,5 ml sirupu 2x denně. Děti mezi 1-5 lety věku užívají 2,5 ml sirupu 3x denně. Děti mezi 6-9 lety věku užívají 5 ml sirupu 3x denně. Dospělí, dospívající a děti nad 10 let věku užívají 5 ml sirupu 3x denně.

Délka léčby závisí na typu a závažnosti příznaků, léčba by však měla trvat minimálně týden i při mírnějších zánětech dýchacích cest. Léčba by měla pokračovat ještě 2 až 3 dny po vymizení příznaků, aby se zajistil její úspěch. Pokud se do 5 dnů (u dětí do 3 dnů) nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.  Pokud u Vás příznaky onemocnění přetrvávají déle než 7 dní, navštivte lékaře.

Složení

Léčivou látkou je Hederae helicis folii extractum siccum (700 mg suchý extrakt z břečťanového listu  5–7,5:1) ve 100 ml sirupu. Extrakční činidlo: ethanol 30% (m/m).

Pomocnými látkami jsou kalium-sorbát, bezvodá kyselina citrónová, krystalizující sorbitol 70%, xanthanová klovatina, třešňové aroma, čištěná voda.

Upozornění

Přípravek Prospan obsahuje krystalizující sorbitol 70%. Pokud Vám Váš lékař řekl, že nesnášíte některé cukry, poraďte se s ním, než začnete tento léčivý přípravek užívat.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.