Dr. Popov Psyllicol EXTRA s Aloe Vera 100 g

Doplněk stravy

Značka: DR.POPOV
Psyllicol obsahuje rozpustnou vlákninu, která vzniká vyčištěním obalů semen jitrocele indického. V trávicím traktu nabobtná a až 40x zvětší svůj objem. Aloe Vera je známá pro své vynikající detoxikační účinky.
Skladem na e-shopu
nebo okamžitě k rezervaci v 0 lékárnách
129

Cena za 100 ml: 129 Kč

O produktu

50051557

Psyllium (Jitrocel indický – Plantago ovata) je rostlina s nenápadnými květy a krátkými listy porostlými jemným chmýřím. Vyskytuje se hlavně v Indii, ale také v Iráku, Pakistánu a Austrálii. Z rostliny se využívá hlavně osemení, tedy vyčištěné obaly semen, protože jsou nejbohatší na rozpustnou vlákninu. V trávicím traktu psyllium Dr. Popov zvětšuje až 40krát svůj objem, pohlcuje nadbytečnou tekutinu a zvětšuje objem stolice. Podporuje normální funkci střevního traktu a správnou hladinu cholesterolu v krvi. Má nízkou kalorickou hodnotu, pouze 195 kJ (46 kcal) ve 100 g. Je přirozeně bezlepkové. Aloe Vera přispívá ke zdraví gastrointestinálního traktu a správnému trávení. Má skvělé čistící, detoxikační a antioxidační účinky. Kombinací Psyllia Dr. Popova a Aloe Vera tak dochází ke kvalitnější detoxikaci těla.

Hlavní benefity:

  • psyllium změkčuje stolici a zvětšuje její objem, čímž napomáhá správnému a snadnému vyprazdňování
  • psyllium obsahuje rozpustnou vlákninu, která podporuje správný metabolismus tuků a pomáhá udržovat správnou hladinu cholesterolu
  • v trávicím traktu zvětší až 40x svůj objem, čehož se využívá při hubnutí
  • aloe vera podporuje zdravé trávení
  • psyllium a aloe vera podporují detoxikaci těla

 


Složení

Psyllium Plantago ovata (vyčištěné obaly semen jitrocele indického), Aloe Vera extrakt (2 %), inulin, sladidlo ze stévie, regulátor kyselosti kyselina citronová, aroma.

Použití

Nejvhodnější je užívání nalačno nejméně 1/2 – 1 hodinu před jídlem a s odstupem 2 – 3 hodiny při případném podání léků. 1 až 2 čajové lžičky (2,5 – 5 g) vlákniny Psyllium Dr. Popova rozmícháme ráno, popř. i večer v 250 ml vody. Můžeme ochutit. Důkladně zapijeme dalším šálkem tekutiny (vodou, bylinným čajem, ovocnou šťávou apod.).

Maximální denní dávky:

  • dospělý člověk – 5 čajových lžiček*
  • těhotné ženy – 1 čajová lžička*
  • kojící matky – 1,5 čajové lžičky*
  • malé děti od 6 let – 1 čajová lžička*, dbát na dostatečné zapíjení

*1 čajová lžička = cca 2,5 g

Nelze užívat při náhlých (akutních) břišních příhodách – střevní neprůchodnosti, zánětu slepého střeva, zánětu pobřišnice, uskřinutí kýly, zánětu slinivky břišní.

Upozornění

Psyllicol® je doplňkem stravy. Je bez barviv a konzervantů. Neobsahuje lepek. Nepřekračujte doporučenou denní dávku vlákniny psyllium. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Výrobek není určen pro děti do 6 let.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.