Registrovaný léčivý přípravek

Stoptussin sirup 100 ml

Značka: STOPTUSSIN

Přípravek tlumí dráždění ke kašli a mění skladbu průduškového hlenu a usnadňuje tak jeho vykašlávání.

129
Doprava zdarma při nákupu nad 250 Kč. Platí pro všechny objednávky do 21.4.2024.

O produktu: Stoptussin sirup 100 ml

50075786

Úvod

Stoptussin léčí suchý, dráždivý, obtížně ztišitelný kašel různého původu. Přípravek tlumí dráždění ke kašli, mění skladbu průduškového hlenu a usnadňuje tak jeho vykašlávání. Stoptussin sirup se nesmí užívat v prvních třech měsících těhotenství, užívání přípravku v dalším průběhu těhotenství a v období kojení je možné pouze na doporučení lékaře. Je určen pro dospělé, dospívající a děti již od 6 měsíců.


Dávkování

Přípravek Stoptussin sirup se užívá podle hmotnosti pacienta:

Hmotnost
pacienta

Množství sirupu
v jedné dávce

Frekvence
podávání

do 12 kg

1,25 ml

3-4krát denně

12-20 kg

2,5 ml

3krát denně

20-40 kg

2,5 ml

3-4krát denně

40-70 kg

5 ml

3krát denně

70-90 kg

5 ml

4krát denně

nad 90 kg

7,5 ml

3-4krát denně

 
Příslušné množství sirupu se odměří pomocí přiložené odměrky nebo dávkovací pipety. Sirup užívejte po jídle a zapíjejte jej tekutinou (voda, čaj, ovocná šťáva). Odstup mezi jednotlivými dávkami má být 4-6 hodin. Pokud nedojde k ústupu nebo zmírnění příznaků nemoci do 3 dnů nebo se stav zhorší, musíte se poradit s lékařem. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 7 dnů.

Složení

Léčivou látkou jsou butamirati citras (0,08 g) a guaifenesinum (2,0 g) ve 100 ml sirupu. Pomocnými látkami jsou roztok maltitolu, kyselina sorbová, monohydrát kyseliny citronové, dihydrát natrium-citrátu, propyl-gallát, dihydrát dinatrium-edetátu, draselná sůl acesulfamu, natrium-cyklamát, hyetelóza, karamelové aroma a čištěná voda.


Upozornění

Přípravek Stoptussin sirup má malý nebo mírný vliv na schopnost řídit nebo obsluhovat stroje, a může nepříznivě ovlivnit činnost vyžadující zvýšenou pozornost.

 
LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVOU INFORMACI.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.