Výživa pro malé děti

Sunar Premium 4 700 g

Značka: SUNAR

Sunar Premium 4 je pokračovací kojenecká mléčná výživa pro děti od ukončeného 24. měsíce. Prémiová receptura s ještě vyšším obsahem mléčného tuku dětem lépe chutná.

Velikost balení
399

Cena za 100 g: 57,00 Kč

Doprava zdarma

O produktu: Sunar Premium 4 700 g

50129669

Úvod

Pokračovací mléčná výživa pro batolata, která již nemohou být kojena. Sunar Premium 4 je vyroben z čerstvého kravského mléka a smetany. Prémiová receptura s ještě vyšším obsahem mléčného tuku dětem lépe chutná. Vysoká energetická hodnota Sunaru přispívá k lepší vstřebatelnosti vitaminů A, D, E, K rozpustných v tucích. Sunar Premium 4 je přizpůsoben speciálním potřebám batolat, proto obsahuje více důležitých živin než kravské mléko, ale regulovaný obsah bílkovin, který nezatěžuje mladé ledviny Vašeho dítěte. Pro děti od ukončeného 24. měsíce věku.

Hlavní vlastnosti:

 • prémiová receptura s mléčným tukem
 • vitaminy A a C * přispívají ke správné funkci imunitního systému
 • vápník* a vitamin D* jsou potřebné pro normální růst a vývin kostí u dětí
 • kyselina alfa-linolenová* přispívá k rozvoji mozku
 • železo* přispívá k rozvoji poznávacích funkcí
 • šetrnější k přírodě – vyrobeno bez palmového oleje

Na kvalitě záleží

Nová kojenecká mléka Sunar se vyrábí udržitelným a ekologickým způsobem z čerstvého kravského mléka a smetany v oblasti 2 UNESCO biosfér ve Švédsku. Při výrobě jsou aplikovány pokročilé technologie výroby a samozřejmostí je přísná kontrola kvality.

Více než 80 let výzkumu

Sunar s láskou pečuje o dětská bříška více než 80 let. Tato receptura byla vyvinuta experty z Hero Institute for Infant Nutrition, kteří spolupracují s předními zahraničními vědeckými odborníky na výživu, nemocnicemi a univerzitami.


Složení

Odtučněné mléko, laktóza (z mléka), maltodextrin, smetana (obsahuje mléčný tuk), slunečnicový olej, řepkový olej, koncentrát syrovátkové bílkoviny (z mléka), kokosový olej, vápenaté soli kyseliny fosforečné, citronan draselný, uhličitan vápenatý, chlorid hořečnatý, chlorid sodný, rybí olej, emulgátor (sójový lecitin), L-askorbát sodný, cholin chlorid, síran železnatý, L-askorbyl-6-palmitát, inositol, síran zinečnatý, L-karnitin, D-α-tokoferol, nikotinamid, D-pantothenát vápenatý, síran měďnatý, retinyl palmitát, thiamin-hydrochlorid, riboflavin, pyridoxin-hydrochlorid, jodid draselný, seleničitan sodný, kyselina listová, fytomenadion, cholekalciferol, D-biotin, síran manganatý, kyanokobalamin. Alergeny jsou zvýrazněny tučně.


Použití

 • Vysterilizujte všechno používané nádobí a pečlivě si umyjte a osušte ruce.
 • Převařte pitnou vodu určenou pro kojence. Nechte ji v konvici vychladnout asi 30 minut na přibližně 40 °C. Odpovídající množství převařené vody (viz dávkovací tabulka) vlijte do vysterilizované láhve nebo hrnečku s pítkem.
 • Na dávkování vždy používejte přiloženou odměrku. Prášek v ní zarovnejte pomocí ostří nože.
 • Do láhve nebo do hrnečku s vodou přidejte odpovídající počet odměrek prášku (viz dávkovací tabulka). Dobře uzavřete a důkladně protřepejte až se prášek rozpustí.
 • Před podáváním ověřte teplotu mléčné směsi kápnutím na vnitřní stranu zápěstí a ihned podávejte.
 • Připravenou porci spotřebujte do 2 hodin. Nespotřebovanou porci dále neuchovávejte a znovu nepodávejte.
 • Neohřívejte v mikrovlnné troubě, hrozí opaření dítěte.
 • Nikdy nepřidávejte do výživy více odměrek, než je stanoveno, ani cokoliv jiného.
 • Po každém použití obal vždy pečlivě uzavřete a uschovávejte jej na suchém a chladném místě (ne v ledničce).
 • Nevkládejte dovnitř vlhkou odměrku.
 • Obsah spotřebujte do 4 týdnů od otevření.

Příprava jedné porce

Zarovnaná odměrka obsahuje 4,4 g Sunar Premium 4 a odpovídá 87,3 kJ (20,8 kcal). 100 ml Sunar Premium 4 = 3 zarovnané odměrky (13,3 g prášku) + 90 ml vody.

Voda (ml) Počet zarovnaných odměrek Množství obnoveného mléka v (ml)
150 5 165

Doporučené dávkování

Jedná se o orientační doporučené dávkování. Protože každé dítě má jiné potřeby, konzultujte dávkování se svým pediatrem.

Věk kojence Počet mléčných porcí na den (24 h.) Doporučená celková potřeba mléka na den (v ml)
od 24–36 měsíců 1-2 165-330

Upozornění

Sunar Premium 4 je mléčná výživa v prášku. Je určen pro výživu malých dětí od ukončeného 24. měsíce věku dítěte. Má být pouze součástí smíšené a vyvážené stravy. Není určen jako náhrada mateřského mléka během prvních šesti měsíců života. Není určen dětem do 1 roku. Dohlédněte na hygienu prvních zoubků. Pro zdraví kojenců je důležité dodržovat návod na přípravu a uvedená doporučení.

Důležité upozornění: Pro výživu kojenců je nejpřirozenější a nejvýhodnější stravou, zastoupením svých živin a jejich kvalitou, mateřské mléko. Světová zdravotnická organizace doporučuje výhradní kojení do 6 měsíců věku dítěte, a pokud je to možné, pokračovat v kojení až do dvou let dítěte. Přechod na kojenecké mléko má i zvýšené finanční a sociální dopady oproti kojení. Vždy mějte na paměti, že rozhodnutí přestat kojit může být nevratné.

*Jak požadují právní předpisy pro veškerou kojeneckou výživu.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.