Supportan DRINK Ananas a kokos 4x200 ml

Potravina pro zvláštní lékařské účely

Značka: SUPPORTAN
Supportan DRINK je kompletní tekutá výživa pro pacienty, kteří trpí nedostatečným příjmem energie a bílkovin a sníženou imunitou.
Skladem na e-shopu
276

Cena za 1 litr: 345 Kč

FKSP
Produkt lze uhradit kartou FKSP Edenred card

O produktu

50087044

Supportan je kompletní vysokokalorická (1,5 kcal/ml) tekutá výživa pro pacienty trpící nedostatečným příjmem energie a proteinů a sníženou imunitou. Zejména vhodná je pro pacienty s nádorovým onemocněním, s chronickými katabolickými onemocněními nebo kachexií. Lze použít jako doplnění nebo úplnou náhradu stravy. Obsahuje vlákninu, EPA a DHA z rybího tuku, vitamíny, zejména C a E, minerály, zejména zinek a selen. Nápoj má nízký obsah laktózy a neobsahuje lepek.

Hlavní vlastnosti:

  • vysokokalorická tekutá výživa
  • nutričně kompletní, lze použít jako doplnění nebo úplnou náhradu stravy
  • obsahuje všechny živiny v optimálním poměru
  • nízký obsah laktózy
  • neobsahuje vlákninu ani lepek 

Supportan je obzvlášť vhodný pro pacienty:

  • se sníženou imunitou
  • s nádorovým onemocněním
  • s chronickými katabolickými onemocněními a/nebo kachexií

Dávkování

Musí být stanoveno zdravotnickým odborníkem dle potřeb pacienta. Jako doplněk běžné stravy užívejte 2 lahvičky (600 kcal) denně. K celkové výživě užívejte 5 lahviček (1500 kcal) denně. Užívejte nejméně po dobu 2 týdnů.

Složení

Voda, mléčná bílkovina, maltodextrin, sacharóza, rybí olej (se sójovými lecithiny), rostlinné oleje (světlicový olej, slunečnicový olej), střední nasycené triacylglyceroly (MCT), inulin (z čekanky), pšeničný dextrin, citrát draselný, aroma, emulgátory (E 471, sójové lecithiny), citrát sodný, chlorid sodný, vit. C, oxid hořečnatý, difosforečnan železitý, citrát hořečnatý, síran zinečnatý, vit. E, chlorid manganatý, kys. pantothenová, niacin, síran měďnatý, vit. B2, vit. B6, fluorid sodný, vit. B1, ß-karoten, vit. A, kys. listová, chlorid chromitý, jodid draselný, molybdenan sodný, seleničitan sodný, vit. K1, biotin, vit. D3, vit B12.

Použití

Před použitím protřepejte. Pijte po malých doušcích mezi hlavními jídly jako svačinu nebo před spaním jako druhou večeři. Nejlépe chutná vychlazený, ale lze ho podávat i při pokojové teplotě nebo ohřát (maximálně na 50° Celsia). Spojte popíjení s oblíbenou činností - např. se čtením novin či sledováním oblíbeného pořadu.

Upozornění

Podávat pod lékařským dohledem. Vhodné jako jediný zdroj výživy. Jestliže je přípravek používán pro celkovou výživu, musí být zváženy vysoké hladiny rybího oleje a bílkovin. Není vhodné pro děti mladší 3 let. Užívat opatrně u dětí mladších 6 let. Nevhodné pro pacienty s galaktosémií. Zajistěte adekvátní přísun tekutin.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.