Registrovaný léčivý přípravek

Tantum verde Mint 3 mg 20 pastilek

Tantum verde Mint cucavé pastilky s mátovou příchutí působí proti zánětu a bolesti v krku a ústech u dospělých a dětí od 6 let.

169
Kupte ještě další produkty a získejte dopravu ZDARMA. 250 Kč

O produktu: Tantum verde Mint 3 mg 20 pastilek

50151456

Úvod

Pastilky Tantum verde Mint působí proti zánětu a bolesti v krku a ústech. Mohou je užívat dospělí, dospívající a děti od 6 let. Jsou vhodné i pro pacienty s cukrovkou (neobsahují cukr). V období těhotenství a kojení není užívání pastilek vhodné.

Kdy se užívá:

  • k léčbě příznaků zánětů a otoků v ústech a hltanu
  • při zánětech dásní
  • při paradentóze
  • při zánětech mandlí, aftách apod.
  • vhodné během léčby po ošetření zubů

Dávkování

Dospělí a děti od 6 let užívají 1 pastilku (nechte pomalu rozpustit v ústech) až 3x denně, neurčí-li lékař jinak. Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 7 dní.


Složení

Léčivou látkou je benzydamin-hydrochlorid 3 mg v jedné pastilce.

Pomocnými látkami jsou isomalt, aspartam, levomenthol, kyselina citronová, citronové aroma (obsahuje butylhydroxyanisol (E 320) a alergenní vonné látky benzylalkohol, citral, citronellol, limonen, geraniol a linalol), aroma máty peprné (obsahuje alergenní vonné látky benzylalkohol, citronellol, limonen, eugenol, geraniol a linalol, chinolinová žluť, indigokarmín).


Upozornění

Pokud trpíte bronchiálním astmatem, může se u Vás vyskytnout bronchospasmus (zúžení průdušek). Přípravek obsahuje butylhydroxyanisol, který může způsobit místní kožní reakce nebo podráždění očí a sliznic. Dále přípravek obsahuje aspartam a isomalt, nutno vzít v úvahu při nesnášenlivosti některých cukrů a u osob s fenylketonurií. Obsažené alergenní vonné látky mohou vyvolat alergickou reakci.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.