Yerba maté

  (7)
Seřadit podle
 • Teekanne Wellness Fit&Slim

  porcovaný čaj 20x1,6 g
  5.0
  (1)
  Bylinný čaj s cesmínou a zeleným čajem pro podporu režimu při hubnutí.
 • Apotheke Aktivní den

  nálevové sáčky 20x2 g
  5.0
  (2)
  Ovocný čaj obsahuje domácí i tropické ovoce, exotické koření a zázvor.
 • Allnature Yerba Mate BIO

  sypaný čaj 50 g
  Yerba maté pomáhá k potlačit tělesnou či duševní únavu.
 • Lehce zakalený nápoj slámové barvy, který voní po hrušce a je plný vitamínů.
 • Allnature Yerba Mate BIO

  sypaný čaj 100 g
  K přípravě osvěžujícího nápoje s typicky kouřovou zemitou chutí.
 • Směs zeleného čaje, yerby maté a guarany pro přípravu lahodného čaje.
 • Bylinný čaj v nálevových sáčcích obsahuje kopřivu, vřes, yerba maté a šípky.
  Yerba maté

  Yerba maté

  Co je to yerba maté?

  Yerba maté je nápoj připravený vyluhováním z listů cesmíny paraguayské (Ilex paraguariensis), která je domácí v Jižní Americe. Jedná se o stálezelený strom rostoucí v okolí potoků a řek v nadmořské výšce 500 až 700 metrů. Nejčastěji se vyskytuje Paraguayi, Argentině, jižní Brazílii a Uruguayi.

  Obsahuje yerba maté kofein?

  Ano, yerba maté obsahuje kofein. Dále jsou přítomny flavonoidy, zejména kvercetin a rutin, což jsou látky známé výraznými antioxidačními účinky. Dále je možné zmínit obsah draslíku, hořčíku a manganu.

  Proč pít yerba maté?

  Cesmína paraguajská je považována za silný antioxidant. Pití yerba maté je doporučováno k osvěžení těla i ducha. Nápoj můžete vyzkoušet také jako součást redukční diety, protože podporuje metabolismus tuků a přispívá ke kontrole tělesné hmotnosti. Podporuje vylučování vody z organizmu a přispívá k normální činnosti kardiovaskulárního systému.

  Jak se připravuje yerba maté?

  Yerba maté zalévejte vodou o teplotě 70-80 °C, nikoliv vodou vařící. Nechte 3 minuty vyluhovat a poté slijte. Podle tradičního způsobu se yerba maté podává v nádobě z vydlabané tykve, které se říká kalabasa a pije se kovovým brčkem tzv. bombillou. V Jižní Americe se vyrábí i studený výluh - pokud listy necháte luhovat ve studené vodě, nápoj se nazývá tereré.

  Yerba maté v těhotenství, během kojení a pro děti

  Vzhledem k obsahu kofeinu není yerba maté nápojem vhodným pro děti (alternativou může být rooibos s podobnými chuťovými vlastnostmi). K bezpečnosti pití yerba maté v těhotenství a při kojení není bohužel dostatek informací. Obecně však platí, že nápoje s obsahem kofeinu by se měly v těhotenství i v období kojení konzumovat pouze v omezené míře.

  Tip z e-shopu Dr. Max

  Z nabídky Dr. Max vyzkoušejte například sypaný Allnature Yerba Maté v bio kvalitě nebo Apotheke Maté se zázvorem a limetkou v nálevových sáčcích.