Yerba maté (4)

Seřadit podle
nálevové sáčky 20x2 g
5.0
(1)
Ovocný čaj obsahuje domácí i tropické ovoce, exotické koření a zázvor.
sypaný čaj 50 g
Yerba maté pomáhá k potlačit tělesnou či duševní únavu.
porcovaný čaj 20x1,6 g
Bylinný čaj s cesmínou a zeleným čajem pro podporu režimu při hubnutí.
Lehce zakalený nápoj slámové barvy, který voní po hrušce a je plný vitamínů.
Yerba maté

Yerba maté

Co je to yerba maté?

Yerba maté je nápoj připravený vyluhováním z listů cesmíny paraguayské (Ilex paraguariensis), která je domácí v Jižní Americe. Jedná se o stálezelený strom rostoucí v okolí potoků a řek v nadmořské výšce 500 až 700 metrů. Nejčastěji se vyskytuje Paraguayi, Argentině, jižní Brazílii a Uruguayi.

Obsahuje yerba maté kofein?

Ano, yerba maté obsahuje kofein. Dále jsou přítomny flavonoidy, zejména kvercetin a rutin, což jsou látky známé výraznými antioxidačními účinky. Dále je možné zmínit obsah draslíku, hořčíku a manganu.

Proč pít yerba maté?

Cesmína paraguajská je považována za silný antioxidant. Pití yerba maté je doporučováno k osvěžení těla i ducha. Nápoj můžete vyzkoušet také jako součást redukční diety, protože podporuje metabolismus tuků a přispívá ke kontrole tělesné hmotnosti. Podporuje vylučování vody z organizmu a přispívá k normální činnosti kardiovaskulárního systému.

Jak se připravuje yerba maté?

Yerba maté zalévejte vodou o teplotě 70-80 °C, nikoliv vodou vařící. Nechte 3 minuty vyluhovat a poté slijte. Podle tradičního způsobu se yerba maté podává v nádobě z vydlabané tykve, které se říká kalabasa a pije se kovovým brčkem tzv. bombillou. V Jižní Americe se vyrábí i studený výluh - pokud listy necháte luhovat ve studené vodě, nápoj se nazývá tereré.

Yerba maté v těhotenství, během kojení a pro děti

Vzhledem k obsahu kofeinu není yerba maté nápojem vhodným pro děti (alternativou může být rooibos s podobnými chuťovými vlastnostmi). K bezpečnosti pití yerba maté v těhotenství a při kojení není bohužel dostatek informací. Obecně však platí, že nápoje s obsahem kofeinu by se měly v těhotenství i v období kojení konzumovat pouze v omezené míře.

Tip z e-shopu Dr.Max

Z nabídky Dr.Max vyzkoušejte například sypaný Allnature Yerba Maté v bio kvalitě nebo Apotheke Maté se zázvorem a limetkou v nálevových sáčcích.