Konopný olej

  (5)
Seřadit podle
 • 4.0
  (1)
  Olej světle až temně zelené barvy s příjemnou chutí s oříškovým podtónem.
 • 5.0
  (1)
  Olej světle až temně zelené barvy s příjemnou chutí s oříškovým podtónem.
 • Zastudena lisovaný panenský konopný olej s příjemnou oříškovou chutí a vůní.
 • Olej světle až temně zelené barvy s příjemnou chutí s oříškovým podtónem.
 • 5.0
  (1)
  Skvěle ochutí saláty, smoothie, dipy, pomazánky. Pomáhá s kožními problémy.
  Konopný olej

  Konopný olej

  Konopný olej nejenže patří mezi nutričně nejhodnotnější tuky, ale také výborně chutná. Využijete jej v kuchyni i v péči o pleť. Přestože je získáván ze stejné rostliny jako marihuana, nemá žádné psychotropní účinky vzhledem k nulovému obsahu THC(pro výrobu potravin lze použít pouze odrůdy konopí, které obsahují max. 0,3 % THC). Proto si můžete užívat jeho skvělých vlastností naplno.

  Konopný olej má blahodárné účinky na organismus

  Skládá se z omega 3 a 6 mastných kyselin, velký podíl poté zastupuje kyselina linolenová. Účinky konopného oleje souvisejí zejména s obsahem tuků fytosterolůKonopný olejlze doporučit k vnitřnímu užití jako podporu imunitního systému. Je bohatý na antioxidanty. Obsahuje vitamin E, dále A, D, B a C, z minerálů je přítomen vápník, hořčík, draslík, ze stopových prvků pak železo. Má také široké využití v kosmetickém průmyslu. Najdete ho v masážních emulzích, populární je klasická konopná mast, konopný šampon, konopné mazání, pleťové masky apod. Při nanesení konopného oleje zůstává pokožka jemná a dokonale vláčná. Navíc se dobře vsakuje do kůže a nezanechává ji nepříjemně mastnou.

  Skvělý pomocník v kuchyni

  Konopný olej má příjemnou oříškovou chuť a vůni, což oceníte i v kuchyni. Důležité je vědět, že se hodí především do studené kuchyně, při tepelné úpravě ztrácí pro tělo užitečné látky. Vynikající bude v zálivce na salát, na nakrájenou syrovou zeleninu s trochou soli nebo k dochucení teplých pokrmů, např. grilované zeleniny, těstovin nebo luštěnin.