MCT olej

  (4)
Seřadit podle
 • 5.0
  (1)
  MCT olej najde univerzální využití pro zdravou, vegan a sportovní výživu.
 • 4.5
  (2)
  Dobře dostupná energie vhodný k doplnění redukční diety nebo keto diety.
 • 5.0
  (3)
  Snadno se vstřebává a rychle dodá energii. Vhodný pro sportovce.
  MCT olej

  MCT olej

  MCT olej rychle dodá energii, a proto je vyhledávaný sportovci a těmi, kteří hledají do svého jídelníčku lehký tuk. Zkratka MCT znamená v angličtině Medium Chain Triglycerides, jedná se tedy o speciální formu tuků se středně dlouhým řetězcem. S tímto typem se nejčastěji setkáváme u kokosového oleje. Ten obsahuje max 20 % čistých MCT tuků.

  Jak používat MCT olej? 

  MCT kokosový olej má odlišnou strukturu nežli klasické tuky s dlouhými řetězci. Díky tomu je více rozpustný ve vodě a snadněji se v organismu vstřebává. Rychlá vstřebatelnost MCT oleje napomáhá získat organismu okamžitou energii, bez požití rychlých sacharidů. Pro tuto výbornou vlastnost se olej dostal do podvědomí nejen sportovcům, ale všem aktivním lidem, kteří hledají rychlý zdroj energie. MCT tuky jsou zcela metabolizovány v játrech, bez tendence jejich ukládání do tukové tkáně.

  MCT olej v kuchyni

  MCT olej má neutrální chuť, dá přidávat do salátů, smoothie, polévek, džusů, kaší a mnoho dalších. Každý máme jiné chuťové buňky, a proto záleží čistě na vašich preferencích, jak budete tento olej používat. Doporučené dávkování jsou 1-2 lžičky 1-3 x denně.