Acerola

  (10)
Seřadit podle
 • Acerola Vitamin

  prášek 100 g
  Práškový extrakt z tropické třešně acerola, která je bohatým přírodním zdrojem vitaminu C. Dále obsahuje vitaminy A, E a skupiny B, minerály a flavonoidy.
 • Přírodní zdroj vitaminu C. Neměl by chybět v žádné domácnosti, zvlášť v období nachlazení.
 • NATU Acerola BIO

  prášek 60 g
  Plody aceroly jsou zdrojem C, který podporuje obranyschopnost.
 • Vitamin C z přírodního zdroje je vhodným doplňkem při užívání vitálních hub.
 • Kapsle s kombinací extraktů z aceroly, šípku a rakytníku s vysokou koncentrací přírodního vitamínu C.
 • Reishi, shiitake, agaricus, cordyceps + vitamin C pro podporu imunity.
 • Přirozeně bezlepková kaše z ovesných vloček obohacená o dva druhy proteinů.
 • Šťáva z plodů aceroly s obsahem vitaminu C podpoří Vaši imunitu.
 • Biogena Tea Acerola + květ Bezu

  porcovaný čaj 20x2,5 g
  Šípky, maliny, černý bez a lékořice tvoří zajímavou kombinaci chutí a vůní.
 • Prášek z aceroly, která je bohatým zdrojem vitaminu C.
  Acerola

  Acerola

  Mezi superpotraviny řadíme i acerolu, a to zejména pro extrémně vysoký obsah vitaminu C.

  Co je to acerola?

  Acerola neboli malpígie lysá (Malpighia glabra) je známá také jako západoindická nebo barbadoská třešeň. Tento nepopínavý stálezelený hustý keř nebo nízký strom pochází z tropické a subtropické Střední Ameriky, Karibiku a severních částí Jižní Ameriky. Za české pojmenování malpígie vděčí italskému přírodovědci a lékaři ze 17. století Marcelu Malpighimu.

  Plody aceroly jsou červené nebo oranžové dužnaté peckovice velikosti třešně se 2 neb 3 semeny. Před rozvojem syntetické výroby byly jedním ze základních zdrojů kyseliny askorbové (vitaminu C).

  Co obsahuje acerola?

  Acerola obsahuje přibližně 10 000 mg vitaminu C na 100 g, což je 120 x více než je doporučený denní příjem. Sušená acerola je tedy vynikajícím přírodním zdrojem tohoto všestranného vitaminu. Vitamin C přispívá k normální funkci imunitního systému, ke snížení míry únavy a vyčerpání, k normální činnosti nervové soustavy a správné psychické činnosti, k normální tvorbě kolagenu, který je součástí krevních cév, kostí, chrupavek, dásní, kůže a zubů, dále přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, přispívá k ochraně buněk před oxidačním stresem a napomáhá vstřebávání železa.

  Dále acerola obsahuje vitamin A (přibližně stejné množství jako mrkev), v menší míře pak vitaminy skupiny B, vápník, měď, zinek a železo. Z dalších prospěšných složek lze zmínit antokyany (rostlinné pigmenty) s výraznými antioxidačními vlastnostmi. 

  Acerola v e-shopu Dr. Max

  Ecomedica Acerola, to je 100% šťáva z plodů aceroly. Užívá se 25 ml 2x denně, 30 minut před jídlem. Denní dávka 50 ml této šťávy obsahuje přibližně 500 g vitaminu C. Natu Acerola Bio prášek je vyroben z mrazem sušených plodů aceroly.  Užívá se ½ až 1 čajová lžička denně. Příjemně kyselý prášek můžete rozmíchat ve vodě nebo přidat do oblíbených koktejlů, smoothies, snídaňových kaší, jogurtů nebo zmrzlin. Denní dávku přírodního vitaminu C z aceroly vám pohodlně zajistí kapsle Sanct Bernhard Acerola vitamin C.