Kompresní punčochy podpůrné

  (114)

Podpůrné kompresní punčochy jsou zlepšují cirkulaci krve a zabraňují tvorbě otoků. Ideální na dlouhé cesty, sportovní aktivity nebo pro ty, kdo tráví hodně času na nohou. Jsou pohodlné, odolné a snadno se oblékají. Zlepšete své zdraví a pohodlí s našimi kompresními punčochami!

Podpůrné kompresní punčochy poskytují velmi lehkou kompresi, a to méně než 18 mmHg v bodě nad kotníkem (kompresní třída A). Na rozdíl od zdravotních kompresních punčoch s vyšší třídou komprese (TK1-TK4) jsou určeny pro stavy bez příznaků: 

 • jako prevence vzniku křečových žil a otoků během těhotenství 
 • jako prevence otoků při cestování 
 • jako prevence tromboembolické nemoci (trombóza, plicní embolie) 

Podpůrné punčochy lze tedy doporučit preventivě všem, kdo mají sedavé zaměstnání nebo naopak tráví celý den na nohou. Vhodné jsou také jako prevence cestovní trombózy na delší cesty do letadla či autobusu, kdy není možné se volně pohybovat a končetiny procvičit. Jsou dobrou pomůckou také pro těhotné. 

Jaké druhy preventivních a podpůrných punčoch můžete nosit? 

Podpůrné punčochy můžete vybrat ve třech provedeních – lýtkové, stehenní a punčochové kalhoty. Další možností na výběr jsou punčochy se špicí a bez špice – záleží na vaší preferenci, funkčnost je u obou typů stejná. Kompresní punčochy bez špice jsou vhodné např. v létě, kdy umožňují volný pohyb prstů. Díky speciálním navlékacím pomůckám, které bývají součástí balení, se lépe navlékají. 

Lýtkové preventivní a podpůrné punčochy – jsou nejoblíbenější a nejpraktičtější formou podpůrných punčoch. Podpůrné podkolenky nabízíme pánské i dámské, v tělové nebo černé barvě. Nosit je můžete každý den, ideální jsou pod kalhoty. Volit můžete varianty se špičkou nebo bez ní. 

Stehenní preventivní a podpůrné punčochy – kompresní stehenní punčochy jsou určeny pro ženy, které chtějí mít krásné, zdravé a lehké nohy bez žilek a otoků. Jedná se o samodržící punčochy se širokým lemem. Pokud nechcete slevit ze svých módních nároků, pak jsou naším tipem stehenní kompresní punčochy s krajkou. Jsou vhodné k nošení pod sukně či šaty. Dostupné v tělové či černé barvě. 

Punčochové kalhoty preventivní a podpůrné – kromě podkolenek a punčoch můžete podpořit krevní oběh dolních končetin i pomocí kompresních punčochových kalhot, které se hodí ve všech případech, kdy se nosí běžné „silonky“. Vhodné jsou také po lymfodrenáži nebo při celulitidě. 

Tipy z e-shopu Dr.Max 

V e-shopu Dr.Max najdete širokou nabídku podpůrných kompresní punčoch pro váš lehký krok a nohy bez otoků a žilek. Vybírejte pohodlné a stylové kompresní punčochy značek Maxis a Jobst

Seřadit podle
 • 5.0
  (4)
  Podpůrné podkolenky pro každodenní nošení ulevují při dlouhém sezení, stání a při cestování.
 • 5.0
  (4)
  Podpůrné podkolenky pro každodenní nošení ulevují při dlouhém sezení, stání a při cestování.
 • 5.0
  (4)
  Podpůrné podkolenky pro každodenní nošení ulevují při dlouhém sezení, stání a při cestování.
Podpůrné punčochy

Podpůrné punčochy