Ortézy na kotník

  (38)
Seřadit podle
 • MAXIS S-line PREMIUM vel. M

  kompresní návlek na kotník
  Kompresní návlek na kotník zajistí komfortní a pevnou podporu hlezenního kloubu.
 • MAXIS S-line PREMIUM vel. S

  kompresní návlek na kotník
  Kompresní návlek na kotník zajistí komfortní a pevnou podporu hlezenního kloubu.
 • Kompresní návlek na kotník zajistí komfortní a pevnou podporu hlezenního kloubu.
 • MAXIS S-line PREMIUM vel. L

  kompresní návlek na kotník
  Kompresní návlek na kotník zajistí komfortní a pevnou podporu hlezenního kloubu.
 • Kompresní návlek na kotník zajistí komfortní a pevnou podporu hlezenního kloubu.
 • medi protect.Achi vel. III šedá

  bandáž Achillovy šlachy
  Elastická bandáž poskytuje podporu Achillovy šlachy.
 • medi Ankle sport brace vel. S

  vyztužení kotníku
  Ortéza zajistí funkční stabilizaci kotníku. Pohodlně se nosí.
 • medi protect.Achi vel. IV šedá

  bandáž Achillovy šlachy
  Elastická bandáž poskytuje podporu Achillovy šlachy.
Ortézy na kotník

Ortézy na kotník

Kdy použít ortézu na kotník?

Ortéza na kotník zajistí funkční stabilizaci zraněného kotníku, poslouží jako prevence podvrtnutí a dalšího zranění. Ortézu na kotník využijete např. při chronické nestabilitě vazů v horním a dolním kotníku, po vyvrtnutích či na vymknutý kotník. Také se uplatní jako preventivní opatření po poraněních, zejména pro sportovce. Ortéza na kotník je dále vhodná na zánět kotníkového kloubu (akutní nebo chronický, posttraumatický nebo pooperační) či  mírné zranění syndesmotických vazů. Mezi ortézami na kotník najdete i speciální ortézy na Achillovu šlachu.

Hlavní výhody použití ortézy na kotník

Používání kotníkové ortézy přináší celou řadu výhod při obtížích s hlezenním kloubem. Ortéza na kotník:

 • poskytuje podporu hlezenního kloubu
 • pomáhá zpevnit oslabený nebo zraněný kotník
 • přispívá k ochraně před dalším zraněním
 • při nošení dochází rovněž k masážnímu účinku, který napomáhá redukci otoků a výpotků
 • vhodné pro oporu oslabených kotníků při sportu a jiných aktivitách
 • moderní ortézy a bandáže na kotníky jsou vyrobeny z prodyšného a lehkého materiálu, který zajišťuje maximální komfort a jistotu při pohybu i při celodenním nošení.

Jak nasadit ortézu na kotník?

Pro správné nasazení a nošení ortézy je zásadní volba vhodné velikostiortézy na kotník se vybírají podle několika parametrů -  měří se nejužší místo nad kotníkem, nejširší místo v oblasti kotníku a velikost chodidla. U popisu každé ortézy naleznete velikostní tabulku, podle níž jednoduše zvolíte vhodnou velikost. Konkrétní návod na nasazování vámi zvolené ortézy je součástí příbalového letáku, event. jej můžete najít na vnitřní straně ortézy. Nasazování elastických ortéz je velmi snadné - navlékají se na kotník podobně jako ponožka. Sofistikovanější ortézy se silnějším fixačním účinkem se navíc upravují např. pomocí tkaniček nebo popruhů. Správně nasazená ortéza nesmí škrtit, ani na kotníku klouzat, shrnovat se nebo krabatit v obuvi.

Jakou ortézu vybrat?

V nabídce e-shopu Dr. Max nabízíme ortézy na kotník od renomovaných značek ortopedických pomůcek Medi, Maxis, nebo 3M. Při výběru ortézy na kotník věnujte pozornost těmto vlastnostem – zda se jedná o ortézu na pravou či levou nohu, provedení – zda se jedná o navlékací bandáž nebo ortézu se silnějším fixačním účinkem, použitý materiál (prodyšnost), tloušťka materiálu, bezešvé provedení, antibakteriální vlastnosti, prodyšnost a v neposlední řadě také nezapomeňte vybrat barvu (většinou černá, tělová či šedá).

Z nabídky e-shopu Dr. Max zmiňme např. vysoce kvalitní moderní ortézu Medi Ankle Sport Brace pro funkční stabilizaci kotníku se šněrováním nebo elastickou kotníkovou bandáž Medi Protect Strap pro efektivní podporu hlezenního kloubu, která zajišťuje zvýšené pohodlí díky měkčímu materiálu v oblasti flexe. Dalším oblíbeným  produktem z této kategorie je MAXIS S-line, kompresní návlek na kotník, který kromě komfortní a pevné podpory hlezenního kloubu navíc zlepšuje prokrvení měkkých tkání. Rovněž bandáž kotníku 3M Futuro nabízí spolehlivé zpevnění ztuhlého, oslabeného nebo zraněného kotníku. A co ortéza na achilovku? I tu u nás najdete. Elastická bandáž Medi Protect Achi zajišťuje jak stabilitu, tak úlevu od tlaku a bolesti.