Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • AD vynechání dávky

    Dotaz z 24. 3. 2022 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    dobrý den, včera se mi podařilo zapomenout vzít si léky KETILEPT 100mg a Trittico Prolong 150mg které užívám už nějakou dobu (Ketilept asi 2 měsíce) dnes od rána je mi pořád zima, bolí mě břicho a mám trochu průjem - je možné mít abstinenční příznaky i při jednom vynechání? Děkuji moc.
    Mgr. Sabina Lazorová
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Sabina Lazorová

     Dobrý deň, pokiaľ zabudnete užiť tabletu Ketilept, vezmite si tabletu hneď ako si spomeniete. Pokiaľ sa však táto doba približuje ďalšej dávke, je vhodné radšej vyčkať na stanovený čas nasledujúcej tablety. Neberte dve tablety zároveň. Pri vynechaní tablety sa môže dostaviť nespavosť, nevolnosť, bolesť hlavy, hnačka (průjem), závrate alebo podráždenosť. Trittico (trazodon) síce patrí medzi atypické antidepresíva, ale mechanizmus účinku pri náhlom vysadení je rovnaký ako u Ketileptu. Je teda pravdepodobné, že sa prejavili nežiaduce účinky z vysadenia, v prípade neistoty kontaktujte predpisujúceho lekára a dohodnite s ním ďalší postup. S pozdravom Sabina Lazorová

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně