Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Vynechání poslední dávky Klacid 500: Dopady na léčbu a doporučený postup

    Dotaz z 25. 8. 2025 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, dva týdny beru antibiotika Klacid 500 (měla jsem měsíc zvýšenou teplotu z neznámého důvodu, CRP 9). Užívání: 1 tab. 2x denně po 12 hod. (28 tablet). Jeden prášek jsem ztratila nebo v průběhu léčby užila omylem dvakrát. Nemohu si tedy vzít poslední dávku, je to problém? Děkuji.
    Mgr. Barbora Jedličková
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Barbora Jedličková

    Dobrý den,

    nemusíte se znepokojovat. Pokud Vám chybí jedna tableta Klacidu, ukončíte léčbu jen o půl dne dříve. To u tohoto typu antibiotika obvykle nehraje roli. Důležité je, že jste jej užívala pravidelně po celou dobu a antibiotikum tak mohlo působit dostatečně dlouho. Pokud by se ale znovu objevily teploty nebo jiné příznaky infekci, doporučuji obrátit se zpět na lékaře.

    S pozdravem a přáním hezkého dne,

    Barbora Jedličková

    Nejnovější otázky v poradně

    Příbuzné