Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Antacidum Rennie's

    Dotaz z 15. 8. 2023 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, z obsahu látek vyplývá, že neobsahuje nic závadného či snad (užíváno v nadměrném množství) nebezpečného. Proto mě zajímá, proč je v příbalovém letáku celkem striktně doporučováno nepoužívat příliš dlouho a maximálně 11 tablet denně, zvláště když jsou naše těla tak překyselená. Děkuji.
    Mgr. Barbora Jedličková
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Barbora Jedličková

    Dobrý den,

    dlouhodobé užívání vysokých dávek přípravku Rennie může vést k výskytu nežádoucích účinků, jako je zvýšená hladina vápníku a hořčíku v krvi a milk-alkali syndrom (závažný stav vznikající při nadměrném přívodu mléka, vápníku a léků snižujících kyselost žaludku, při kterém dochází ke zvýšení hladiny vápníku v krvi, k porušě vnitřního prostředí a k poškození až selhání ledvin). Přípravek se nemá užívat zároveň s velkými dávkami mléka a mléčných výrobků. Dlouhodobé užívání přípravku zvyšuje riziko vzniku tvorby močových (ledvinových) kamenů.

    S pozdravem

    Barbora Jedličková

    Nejnovější otázky v poradně

    Příbuzné