Registrovaný léčivý přípravek

Rennie 48 žvýkacích tablet

Značka: RENNIE

Rennie 48 žvýkacích tablet přináší rychlou a efektivní úlevu od pálení žáhy. Pomáhá při nevolnosti způsobené překyselením žaludku. Působí již během 5 minut.

179
Doprava zdarma při nákupu nad 399 Kč. Platné do 28.7.2024.

O produktu: Rennie 48 žvýkacích tablet

50015652

Úvod

Pálí Vás žáha? Rennie přináší efektivní úlevu a působí již během 5 minut, tedy velmi rychle. Tento osvědčený léčivý přípravek se užívá při překyselení žaludku a potížích, které tento stav vyvolává, zejména pálení žáhy, pocit plnosti, nadýmání, pocit na zvracení. Žvýkací tablety jsou dobře rozpustné, a tak účinky přípravku nastupují rychle. Přípravek je vhodný pro dospělé a dospívající od 15 let.

Pálení žáhy – také to znáte?

  • pocit pálení v hrudi nebo v hrdle po jídle
  • pálivá, kyselá, nahořklá či slaná chuť v krku, někdy i obtíže při polykání
  • tlak za hrudní kostí
  • pocit na zvracení
  • říhání

Co může způsobit pálení žáhy?

Nepříjemný pocit pálení žáhy vzniká v důsledku návratu kyselé žaludeční šťávy do jícnu. Tyto potíže mohou vyvolávat určitá jídla – smažené nebo mastné pokrmy, tučné maso, plnotučné mléčné výrobky, kofeinové nápoje, káva i alkohol či pikantní pokrmy. Riziko pálení žáhy zvyšuje také obezita, příliš upnutý oděv, kouření, užívání některých léků nebo pokud prožíváme nepohodu a stres. K pálení žáhy mohou být náchylnější ženy v období těhotenství.

Rennie 48 žvýkacích tabletaaaa

Jak Rennie působí?

Jedná se o takzvané antacidum, které neutralizuje přebytek žaludeční kyseliny na vodu a další tělu přirozené látky. Chrání tak sliznici žaludku a tenkého střeva a pomáhá mírnit nepříjemné symptomy, jako je pálení žáhy. Působí přímo v žaludku a tedy lokálně.

Hlavní vlastnosti:

  • efektivní úleva od pálení žáhy
  • působí rychle již během 5 minut
  • působí lokálně, přímo v žaludku
  • tablety není třeba zapíjet
  • vhodné i pro těhotné a kojící ženy při dodržení doporučovaného dávkování

Dávkování

Žvýkejte nebo cucejte 1-2 tablety jednu hodinu po hlavním jídle a před spaním nebo kdykoliv při potížích. Tablety nemusíte zapíjet. Neužívejte více než 11 tablet za 24 hodin. Pokud se do 7 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 2 týdny.

Rennie 48 žvýkacích tabletaaaaa


Složení

Léčivé látky: calcii carbonas (680 mg), magnesii subcarbonas ponderosus (80 mg) v jedné žvýkací tabletě. Pomocné látky: sacharóza, bramborový škrob, předbobtnalý kukuřičný škrob, mastek, lehký tekutý parafín, aroma máty peprné, citrónové aroma, magnesium-stearát.


Upozornění

Přípravek obsahuje sacharózu, což je nutné vzít v úvahu u pacientů s cukrovkou. Neužívejte, jestliže jste alergický(á) na kteroukoli složku tohoto přípravku. Doporučuje se užívat přípravek samostatně, asi v 2hodinovém intervalu od ostatních léčiv. Uchovávejte mimo dosah dětí.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.