Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Antikoncepce

    Dotaz z 24. 2. 2024 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, v út a st jsem si zapomněla vzít antikoncepci, ve čt a pá jsem si vzala 2 poslední tabletky z platíčka před 7 denní pauzou a ty 2 zapomenuté už jsem si nevzala. Následující den v sobotu to je dnes jsem dostala menstruaci, mohu začit dál pokračovat 8 den to je příští sobotu, jako obvykle?
    Mgr. Silvie Doležalová
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Silvie Doležalová

    Pěkný den,

    vzhledem k uvedené chybě v užívání je vhodné i přes menstruaci užívat další plato antikoncepce kontinuálně, bez sedmidenní pauzy. Pokud jste již přestala antikoncepci užívat (a jste v době sedmidenní pauzy), může být vzhledem ke kolísavým hladinám hormonů snížena účinnost antikoncepce a proto doporučuji používat navíc (po dobu 2 týdnů)bariérovou formu antikoncepce (kondom).

    S pozdravem

    Silvie Doležalová

     

     

     

    Nejnovější otázky v poradně