Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Ascorutin a MS

    Dotaz z 12. 9. 2018 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda můžu užívat Ascorutin před začátkem MS, abych snížila menstruační bolesti popř. zmírnila silné krvácení? A můžu jej užívat zároveň s B-komlexem? Děkuji mnohokrát
    PharmDr. Lukáš Dobrovolný
    Na dotaz odpovídá
    PharmDr. Lukáš Dobrovolný
    Hezký den, Ascorutin se běžně užívá k mírnění nejen menstruačního krvácení. Nejlépe podávejte alespoň týden před předpokládaným započetím menzes. Při dobré snášenlivosti jej lze užívat dlouhodobě. Jinak mezi rutinem, kyselinou askorbovou (Ascorutin) a vitaminy skupiny B nepanuje známá nežádoucí interakce a není ani zapotřebí mezi jejich podáními činit časovou prodlevu. Mnohé ženy mírní křeče spojené s periodou též bylinkami (Dr.Popov ženský čaj Livie, Grešík ženský čaj Devatero bylin, Fytopharma Gynastan, kapky Mastodynon..). Loučí se Lukáš Dobrovolný

    Podobné dotazy

    • Posunutí menstruace

      Dobrý den, potřebuji posunout menstruaci kvůli dovolené. Dostala jsem norethisteron a plánovala jsem ho začít užívat v pondělí, protože ms měla přijít v pátek. Bohužel jsem ms dostala uz dnes ( neděle)....

    • špinění po styku

      Dobrý den, je mi 27 let a po 10 letech jsem vysadila antikoncepci Logest. Poslední pilulku jsem měla v prosinci 2023. Je možné, že až nyní by se projevila snížená hladina estrogenu? Před MS špiním i...

    • RutiMax a menstruace

      Dobrý den, kdy začít uzivat RutiMax ke zmírnění intenzity, a snad i délky, menses? Týden před očekávanou MS (a užívat i v jejím průběhu nebo to již ne)? V jakém dávkování? Děkuji.

    Nejnovější otázky v poradně