Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • Rychlý košík zavřen
  • špinění po styku

    Dotaz z 17. 11. 20241 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, je mi 27 let a po 10 letech jsem vysadila antikoncepci Logest. Poslední pilulku jsem měla v prosinci 2023. Je možné, že až nyní by se projevila snížená hladina estrogenu? Před MS špiním i několik dní, během cyklu se po styku někdy objeví světle růžová krev. K doktorce jsem objednaná.
    Mgr. Silvie Doležalová
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Silvie Doležalová

    Pěkný den,

    na tuto otázku bohužel nelze odpovědět bez předchozího lékařského vyšetření. Viníkem může být např. přítomnost polypu. Jehož podrážděním (při sexu) dojde k následnému špinění (řeší se zpravidla odstraněním polypu) či zvýšená fragilita cév (řeší se užíváním léků na jejich podporu- Ascorutin, Cyclo3Fort aj.). Pakliže se nepotvrdí výše uvedené domněnky, je na místě provézt hormonální profil.

    S pozdravem

    Silvie Doležalová

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně