Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Bezpečné jsou kortikosteroidy v těhotenství?

    Dotaz z 19. 3. 2025 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý deň, som v 28tt, už týždeň mám hnisavú nádchu (chytené dutiny), ktorá sa prejavuje úplne upchatým nosom (nedá sa uvoľniť od hlienov). Na ORL mi okrem atb (amoksiklav) predpísali aj Bendove nosné kvapky a nosný sprej Momox. Dočítala som sa,že obsahujú kortikosteroidy. Môžem ich užívať? Ďakujem
    Mgr. Silvie Doležalová
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Silvie Doležalová

     

    Pěkný den,

    pakliže Vám byl přípravek předepsán na základě vyšetření ORL lékařem, nelze proti krátkodobé aplikaci Bendových kapek i Mommoxu nic namítat. Před jejich aplikaci vždy pročistěte nos pomocí hypertonické mořské vody či konvičky. Osobně těhotným s oblibou doporučuji Actimaris nosní sprej, který redukuje mikroby a eliminuje infekci. Mimo zmíněné doporučuji s lékařem konzultovat užítí Sinupretu. 

    S pozdravem

    Silvie Doležalová

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně