Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • Rychlý košík zavřen
  • Bolesti břicha po vysazení probiotik

    Dotaz z 18. 3. 20261 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den,moc prosím o radu.Brala jsem roky stále probiotika.Před nedávnem jsem zvažovala,zda vůbec mají nějaký"smysl".Rozhodla jsem se,že je brát nebudu a ze dne na den s nima skončila.Teď mě bolí žaludek i celé břicho.Stále mám nadýmáni a bolení i ve střevech.Sono i krev mám v pořádku.Pomohou mi opět nasazená probiotika a která budou nejlepší.Pokud už odemne zprávičku máte,omlouvám se.Nevím,zda se mi odeslala.Děkuji za odpověď
    Mgr. Silvie Doležalová
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Silvie Doležalová

    Pěkný den,

    pokud jste probiotika brala roky, vaše střevní mikrobiota se mohla částečně adaptovat na pravidelný přísun konkrétních bakterií. Když se probiotika vysadí náhle, může nastat dyskomfort v žaludku, nadýmání, zvýšená plynatost, pocit "rozházených" střev či tlak v břiše. Není to známka vážné nemoci, spíše náhlá změna rovnováhy, kterou střeva řeší. Pokud je Sono i krev v pořádku, je to velmi dobrý znak a vylučuje akutní problém. Doporučuji proto podávat probiotika, která jste dříve užívala či jiné vícekmenné (např. Biopron 9, laktobacily 10 aj.) po dobu 2 týdnů denně a následně postupně vysazovat (jedna kapsle ob den, 1 kapsle co 3 dny atd.)

    S pozdravem

    Silvie Doležalová

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně