Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Chci zhubnout

    Dotaz z 22. 6. 2020 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den užívám už dlouhodobě antidepresiva chci se zeptat jestli by ne dělalo neplechu kdybych bral nějaký prášky nebo vitamíny na hubnutí kdybych bral i ty antidepresiva popřípadě chci se zeptat jaký by byly prášky pro mě vhodné?
    PharmDr. Lukáš Dobrovolný
    Na dotaz odpovídá
    PharmDr. Lukáš Dobrovolný

    Hezký den, žádná tableta bez úpravy životosprávy nikoho nezachránila. Základ nepopiratelně tvoří pestrá strava a zejména pravidelná pohybová aktivita s optimální tepovou frekvencí. Za vhodné se označuje především aerobní cvičení - plavání, tenis, jízda na kole. Při něm se spálí o 67 % více energie břišních zásob než při posilování. Strava má být vyvážená s hlídaným množstvím kilojoulů. Není však vhodné příliš omezovat kalorický příjem, drastické diety mají za následek spíše zpomalení metabolizmu a paradoxně menší ochotu těla zbavit se tukových zásob. Lidem s nadbytkem břišního tuku se doporučuje méně lipidů. Dále dostatek uhlohydrátů s nižším glykemickým indexem (luštěniny, těstoviny, přírodní rýže, celozrnné tmavé pečivo), ovoce, zeleninu, bílkoviny nejlépe z ryb, mořských plodů, nízkotučných mléčných výrobků a hlavně zmíněný pohyb. V žádném případě není vhodné hladovět. Voda a tekutiny pomáhají nejen zahánět pocit hladu, ale především voda transportuje důležité živiny v těle a proces látkové přeměny správně funguje jen s jejím dostatkem. Pozor též na alkohol, který svými kaloriemi brání odbourávání tuku v těle. Závěrem bych tedy jen podotkl, že prostředky nabytí štíhlé figury považujte jen jako pomocnou ruku při snižování hmotnosti - nikoliv alfu a omegu celého procesu. Pokud byste se měl opravdu rozhodnout pro některý z preparátů (mimo předpisových a s ohledem na výskyt deprese rizikových Adipexu a Mysimby), pak se zajisté zaměřte buď na inhibitor lipázy Orlistat (Teva, Sandoz) nebo relativně levnější polysacharidy (Obezin, psyllium, chlorella..). Příjemné začínající léto přeje Lukáš Dobrovolný

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně