diabet 2.typu
Dobrý deň, hyperglykémia ráno nalačno môže mať viacero príčin. Prvou príčinou je zvýšená glykémia celú noc, ktorá je spôsobená nesprávnou skladbou večere. Tu je potrebné sa zamerať na zlepšenie večerných hodnôt glykémie a správneho zloženia posledného jedla dňa. Druhou príčinou môže byť, že ranná hyperglykémia je reakciou na nočnú hypoglykémiu, tá sa objavuje vplyvom zvýšenej záťaže na večer, prípadne nedostatočnou večerou alebo vysokou dávkou inzulínu či perorálneho antidiabetika na noc. Poslednou situáciou je tzv. fenomén úsvitu v dôsledku biorytmov tela. Tu je potrebná spolupráca s doktorom a správne nastavenie dávkovania inzulínu či antidiabetík. Skúste si teda odsledovať glykémiu aj tesne pred spaním a hodnoty konzultujte s lekárom. Ohľadne nastavenia jedálnička je potrebné sa poradiť s výživovým alebo nutričným poradcom, ktorý na základe podrobnejších informácií o Vás a Vašich návykoch vytvorí jedálniček presne na mieru. S pozdravom a prianím skorého vyriešenia problému Barbora Jedličková
Podobné dotazy
DIAbet 2.typu
Dotaz: Aplikuji si pravidelně 1x týdně injekci s roztokem OZEMPIC 1mg. Chtěl bych se zeptat, zda je vhodný k této injekci užívat doplněk DIAMizin Forte nebo není. Případně Vaše doporučení, zda je možný k...
Diabet 2 typu
Je lepší jako doplněk stravy Glucea nebo Gurmar či něco jiného
diabetes 2 typu
kolik sušenych švestek mohu za den nebo jesli vubec mohu .diky
Potravinové doplňky vhodné pro diabetes 2. typu
Dobrý den, chtěl bych doporučit nějaký potravinový doplněk pro nemocnou (65 let) diabetem 2. typu. Co doporučíte?
diabetes 2 typu
Jaký je prosím rozdíl mezi doplnky stravy Gurmar a Gurmar diamizin. Potřebuji pro manžela ke snízení hladiny glykemie ..... 3x denně inzulín Apidra a večerní dlouhodobý
Diabetes 2. typu - užívání léku
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na toto: užívám lék Stadamet 500 mg, 1 tabletu večer po jídle. Ale někdy se mi stane, že si nejsem jistá, jestli jsem už tabletku vzala nebo ne. Co je menší zlo: tabletu...
diabetes 2. typu
Na internetu jsem četla, že léky, které užívám - Metformin Teva XR 1000 mg. a Januvia 1000mg. vlastně zhoršují stav nemoci a působí kontraproduktivně. Článek odkazuje na přírodní lék Dialin . Objednala...
MámDiabetes2 typu,vagínami zapacha
DobrývečerLenka.MámDiabetes 2 typu,vagína mizapácháMámsikoupitBoraxove globule.Koupila sem siintimnímyciemulzí,mámtam bakterie.Děkuji.
Pacient s diabetem 2. typu - užívání Vigantolvit a chrom combi
Dobrý den. Mám diabetes 2 stupně. Jsem v menopauze beru leky stadamed, mohu brat VIGANTOLVIT a chrom- combi a jak dlouho? Děkuji.
Je Insuvit vhodný pro diabetika 2. typu užívajícího inzulín?
Dobrý den, můj syn má diabetes 2.typu a píchá sí inzulín.Byl by pro něj vhodný Insuvit? Děkuji za odpověď.
Nejnovější otázky v poradně
Skladování očních kapek na operaci šedého zákalu při vyšších teplotách.
Mám doma předepsané kapky do očí pro operaci šedého zákalu. Na operaci půjdu až v září . Jsou to kapky torbadex, dexamethasone a yellox. V bytě už je přes 25°C. Kapky jsou v chladicím boxu už asi od...
Rozdíl mezi léky Tezeo a Prestance
Jaký je rozdíl mezi tezeo a prestance dekuji
Možná příčina krvácení z genitálií při kombinaci léčiv Godadal a léků na pásový opar.
Dobrý den, tři měsíce užívám Godadal do doby než budu absolvovat katetrizaci srdce. Léta užívám Helides na reflux jícnu. Před týdnem jsem dostala pásový opar a do včerejšího dne jsem užívala lék na...
Přechod z Trulicity na Ozempic: Riziko žaludečních a střevních obtíží u diabetu 2. typu.
Manželka (67 let) je diabetik 2. typu a nyní jí byla změněna léčba z léku Trulicity 1,5mg na lék Ozempic 0,5mg. Může být tato změna provázena žaludečními a střevními komplikacemi? Děkuji.
Onkologický pacient a užívání MAGNESIUM DR.MAX s vitaminy B mimo léčbu.
Dobrý den, dnes jsem si u vás koupil MAGNESIUM DR MAX. ZJISTIL jsem že obsahuje vitamíny B Mohu ho užívat když jsem onkologický pacient. Momentálně nepodstupuju žádnou Léčbu.
Doplňky stravy na podporu vaginální mikroflóry při Escherichia v pochvě
Jaký doplněk stravy použít při bakterii escherichia v pochvě? Navíc dlouhodobě užívám gynimum trio ústní tablety
Dlouhodobé užívání Tritica
Dobrý den. Mohu užívat Tritico každý den a neomezeně dlouho? Jaké má vedlejší účinky? Beru 2/3 denně na usnutí. Je mi 66 let. Děkuji mockrát.
Kombinace léků – dotaz na možné interakce
Dobrý den, potřebovala bych poradit v kombinaci léků. Jsem narozená v roce 1946. Moje současná medikace je následující Eliquis 2,5 mg / 1-0-1/ Famosan 40 mg / 0-0-1/ Rosucard 10 mg /...
