Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • diabet 2.typu

    Dotaz z 9. 5. 2020 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Nejím ani nepiju nic sladkého. Nedaří se mě udržet na nižší hodnotě cukru v krvi. Při ranní kontrole naměřím 8 . Potřeboval bych poradit jídla a množství,abych hladinu cukru snížil. Děkuji.
    Mgr. Barbora Jedličková
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Barbora Jedličková

    Dobrý deň, hyperglykémia ráno nalačno môže mať viacero príčin. Prvou príčinou je zvýšená glykémia celú noc, ktorá je spôsobená nesprávnou skladbou večere. Tu je potrebné sa zamerať na zlepšenie večerných hodnôt glykémie a správneho zloženia posledného jedla dňa. Druhou príčinou môže byť, že ranná hyperglykémia je reakciou na nočnú hypoglykémiu, tá sa objavuje vplyvom zvýšenej záťaže na večer, prípadne nedostatočnou večerou alebo vysokou dávkou inzulínu či perorálneho antidiabetika na noc. Poslednou situáciou je tzv. fenomén úsvitu v dôsledku biorytmov tela. Tu je potrebná spolupráca s doktorom a správne nastavenie dávkovania inzulínu či antidiabetík. Skúste si teda odsledovať glykémiu aj tesne pred spaním a hodnoty konzultujte s lekárom. Ohľadne nastavenia jedálnička je potrebné sa poradiť s výživovým alebo nutričným poradcom, ktorý na základe podrobnejších informácií o Vás a Vašich návykoch vytvorí jedálniček presne na mieru. S pozdravom a prianím skorého vyriešenia problému Barbora Jedličková

    Podobné dotazy

    • DIAbet 2.typu

      Dotaz: Aplikuji si pravidelně 1x týdně injekci s roztokem OZEMPIC 1mg. Chtěl bych se zeptat, zda je vhodný k této injekci užívat doplněk DIAMizin Forte nebo není. Případně Vaše doporučení, zda je možný k...

    • Diabet 2 typu

      Je lepší jako doplněk stravy Glucea nebo Gurmar či něco jiného

    • diabetes 2 typu

      kolik sušenych švestek mohu za den nebo jesli vubec mohu .diky

    • Potravinové doplňky vhodné pro diabetes 2. typu

      Dobrý den, chtěl bych doporučit nějaký potravinový doplněk pro nemocnou (65 let) diabetem 2. typu. Co doporučíte?

    • diabetes 2 typu

      Jaký je prosím rozdíl mezi doplnky stravy Gurmar a Gurmar diamizin. Potřebuji pro manžela ke snízení hladiny glykemie ..... 3x denně inzulín Apidra a večerní dlouhodobý

    • Diabetes 2. typu - užívání léku

      Dobrý den, chtěla bych se zeptat na toto: užívám lék Stadamet 500 mg, 1 tabletu večer po jídle. Ale někdy se mi stane, že si nejsem jistá, jestli jsem už tabletku vzala nebo ne. Co je menší zlo: tabletu...

    • diabetes 2. typu

      Na internetu jsem četla, že léky, které užívám - Metformin Teva XR 1000 mg. a Januvia 1000mg. vlastně zhoršují stav nemoci a působí kontraproduktivně. Článek odkazuje na přírodní lék Dialin . Objednala...

    • MámDiabetes2 typu,vagínami zapacha

      DobrývečerLenka.MámDiabetes 2 typu,vagína mizapácháMámsikoupitBoraxove globule.Koupila sem siintimnímyciemulzí,mámtam bakterie.Děkuji.

    • Pacient s diabetem 2. typu - užívání Vigantolvit a chrom combi

      Dobrý den. Mám diabetes 2 stupně. Jsem v menopauze beru leky stadamed, mohu brat VIGANTOLVIT a chrom- combi a jak dlouho? Děkuji.

    • Je Insuvit vhodný pro diabetika 2. typu užívajícího inzulín?

      Dobrý den, můj syn má diabetes 2.typu a píchá sí inzulín.Byl by pro něj vhodný Insuvit? Děkuji za odpověď.

    Nejnovější otázky v poradně