Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Diabetes 2. typu - užívání léku

    Dotaz z 7. 5. 2020 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, chtěla bych se zeptat na toto: užívám lék Stadamet 500 mg, 1 tabletu večer po jídle. Ale někdy se mi stane, že si nejsem jistá, jestli jsem už tabletku vzala nebo ne. Co je menší zlo: tabletu si vzít (i když by to bylo možná opakovaně) nebo radši nevzít a užít ji až další den večer? Díky za odpověď,
    Mgr. Barbora Jedličková
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Barbora Jedličková

    Dobrý deň, výrobca uvádza, že ak ste zabudli užiť svoju pravidelnú dávku (alebo si nie ste istá), dávku nezdvojnásobujte, ale pokračujte ďalej v predpísanom dávkovaní. Samozrejme skúste tento problém odstrániť, napríklad formou pripomienky (ktorú je možné začiarknuť) alebo dávkovača liekov. S pozdravom Barbora Jedličková

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně