Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Dishydróza

    Dotaz z 6. 7. 2018 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, asi tak před 14 dny jsem se úspěšně zbavila dishydrotickeho ekzemu za pomoci Elocomu a Cytealu.Potom nastoupila povinná pauza v užívání Elocomu a dnes jsem na sobě objevila nové pupínky...Léčila mě paní doktorka Metznerová,nicméně na příčinu nepřišla.Mohu se zeptat jake mohou být příčiny?Nikdy jsem na dishydrozu netrpěla,objevila se mi letos na jaře...Mám opět začít užívat Elocom s Cytealem nebo si mohu pomoci jinak?Mohu ty vřídky propíchnout?
    PharmDr. Lukáš Dobrovolný
    Na dotaz odpovídá
    PharmDr. Lukáš Dobrovolný
    Hezký den, etiologicky přichází v úvahu více možných příčin jako autoimunitní reakce při současně probíhající mykotické či mikrobiální infekci, kontaktní alergie, atopie, podráždění či vegetativní dystonie (neuróza). Často sezónně recidivuje (jaro, podzim). Preventivně proti vysoušení pokožky (stádium olupování) působí a zároveň poskytují základní bariérovou ochranu proti iritačním látkám tzv. emolliencia (Excipial, Linola, Lipobase Repair..). Ve fázi puchýřků se přistupuje ke krátkodobé aplikaci kortikoidů (Elocom) a vysoušení (obklady z borové vody, aplikace zinkové masti). Obecně velké a značně naplněné puchýře (aby nedošlo k jejich samovolnému prasknutí) lze opatrně probodnout (sterilní jehlou) a tekutinu z nich vypustit s následnou dezinfekcí a případným krytím (obvaz, náplast). Zdraví Lukáš Dobrovolný

    Nejnovější otázky v poradně