Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Dotaz

    Dotaz z 16. 1. 2024 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dnes mě Diabetolog předepsal Lék Ezetimib 10 mg. na snížení hladiny cholesterolu a triglyceridu.Trpím psoriázou, dráždivým tračníkem, a inzulinovou rezistenci.. Někdy nadýmání, a celkový nekomfort.v dutině. břišní. Beru Letrox 75 na ŠŽ . snížená funkce. Děkuji-
    Mgr. Barbora Jedličková
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Barbora Jedličková

    Dobrý den,

    užívání ezetimibu může mít nežádoucí účinky na trávicí trakt jako například bolest břicha, flatulance (střevní plynatost), průjem ale i vyrážka, svědění pokožky. Samozřejmě tyto nežádoucí účinky se vůbec nemusí objevit, nebo se mohou objevit jen na začátku léčby. V případě, že by byly nežádoucí účinky dlouhotrvající a zhoršovaly by se, doporučuji konzultaci s lékařem, který by mohl zvážit změnu léčivé látky.

    Z režimových opatření bych Vám doporučila zvýšit obsah vlákniny (samozřejmě pokud Vám sama nezpůsobuje problémy) – hlavně v přirozené formě jako je ovoce, zelenina, vločky, celozrnné potraviny, dbát na dostatečný pitný režim. Určitě je vhodné při trávicích problémech přidat i trávicí enzymy a pro úpravu střevní mikroflóry probiotika. V praxi se sleduje u dráždivého tračníku vztah obtíží k nedostatečnému či nadměrnému příjmu tekutin, a také vliv jednotlivých potravin na plynatost, omezují se obvykle mléčné výrobky, cibule, nadýmavá zelenina a strukoviny.

    S pozdravem

    Barbora Jedličková

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně