Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Doxyhexal v těhotenství

    Dotaz z 24. 4. 2024 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, jsem v 30 týdnu těhotenství, crp mám v pořádku, poslech čistý. Protože mám dlouhodobě záchvaty kašle a vykašlávám hleny, pan doktor mi předepsal doxyhexal 100. Ale je v letáčku uvedeno,že v těhotenství se nesmí. Co by mohl způsobit? Vaham s užíváním.
    Mgr. Silvie Doležalová
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Silvie Doležalová

    Pěkný den,

    dle SmPC je užívání doxycyklinu (lék Doxyhexal) kontraindikováno. Půjdeme-li do detailů lze jej užít do 16. týdne po početí. Doxycyklin prostupuje placentou a zpomaluje osteogenezi (tvorbu kostí) a ovlivňuje vývoj zubů. Lze jej použít pouze jednorázově, profylakticky u diagnóz, kde benefit převažuje riziko (malárie, Lymeská nemoc, horečka Skalistých hor, mor..).

    S pozdravem

    Silvie Doležalová

    Podobné dotazy

    • Antibiotika DoxyHEXAL a plánované těhotenství

      Dobrý den, dnes mi byly nasazeny antibiotika DoxyHEXAL na 15 dní z důvodu boreliózy. Paní neuroložka zvažovala, zda vůbec nasazovat - hodnoty nebyly příliš vysoké. Ale jelikož bychom rádi miminko, chci...

    • DOXYHEXAL kontraindikace - plánování těhotenství

      Dobrý den,aktuálně beru lék DOXYHEXAL (20dni na ekzematicke obtíže v oblasti obličej).Snažíme se o miminko. Je vhodné nebo nutné si aktuální měsíc hlídat plodné dny a raději neotěhotnět nebo to nemusím...

    • Otěhotnění a Doxyhexal

      Dobrý den, Chci se zeptat..snažíme se o miminko akorát teď beru antibiotika dohyhexal a vychází mi na tyto dny ovulace. Může to nějak uškodit plodů (miminku) ?

    • Doxyhexal

      Dobrý den,planuji těhotenství a nyni beru Doxyhexal. Mohu ihned po dobrání počít? Nebo bych měla počkat až se antibiotika vyloučí?

    Nejnovější otázky v poradně