Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Jaké léky na reflux jsou bezpečné při kojení?

    Dotaz z 13. 5. 2025 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, jaký lék můžu užívat na reflux, když kojím. Helicid mi již přestává vyhovovat. Děkuji.
    Mgr. Sabina Lazorová
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Sabina Lazorová

    Dobrý deň, 

    okrem klasických antacid typu Rennie, Gaviscon, a pod. sa podáva práve omeprazol (Helicid), ktorý tlmí tvorbu žalúdočnej kyseliny. Je teda vhodná konzultácia s ošetrujúcim lekárom, môže predpísať iný inhibítor protónovej pumpy (napr. pantoprazol, ktorý prechádza do mlieka  v malom množstve a neočakáva sa negatívne ovplyvnenie dieťaťa), môže tiež zmeniť dávkovanie omeprazolu. 

    S pozdravom Sabina Lazorová

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně