Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Je bezpečné denně užívat 10000 IU vitamínu D?

    Dotaz z 13. 10. 2024 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, myslím, že bych mohla mít nedostatek vitamínu D. Je bezpečné brát 10000 IU vitamínu D denně?
    Mgr. Barbora Jedličková
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Barbora Jedličková

    Dobrý den,

    bez porady s lékařem nedoporučuji užívat vitamín D v dávce 10 000 IU. Horní limit denního příjmu vitaminu D byl v posledních letech sice zvýšen, ale pouze na dávku 4000 IU/den u dospělých jedinců. I to po dohodě s lékařem.

    S pozdravem a přáním hezkého dne

    Barbora Jedličková

    Nejnovější otázky v poradně

    Příbuzné