Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Je bezpečné užívat Asthmex nebo Ventolin v těhotenství?

    Dotaz z 9. 3. 2025 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, mohu v těhotenství na astma asthmex nebo ventolin ? Děkuji
    Mgr. Silvie Doležalová
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Silvie Doležalová

    Pěkný den,

    podávání těchto léků těhotným ženám by se mělo zvažovat pouze tehdy, pokud očekávaný přínos pro matku je větší než možné riziko pro plod. Podle dostupných informací je Ventolin i Asthmex obecně považován za bezpečný během těhotenství, měla by však být užita vždy nejnižší účinná dávka. Je důležité, aby astma bylo dobře kontrolováno, protože nekontrolované astma může vést k sníženému přísunu kyslíku pro dítě a zvýšenému riziku komplikací během těhotenství. Pokud máte astma a jste těhotná, doporučuje se pokračovat v užívání podle pokynů lékaře.

    S pozdravem

    Silvie Doležalová

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně