Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Je možné kombinovať lieki na úzkosť a depresiu?

    Dotaz z 17. 2. 2023 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Môj 79r.otec (vysoký tlak, diabetes,opakované CMP, stent na mozg.cieve,prostata, demencia+psych. problémy:úzkosť,depresie) berie lieky na uvedené Dg.Môže kombinovať Brintelix/1-1/2-0, Oxazepam(10mg)1-0-1 a Lexaurin (3mg)naraz?Aké max.denné dávky?Nič mu nezaberá,lekárka už nevie,nemocnica nepomohla.
    Mgr. Silvie Doležalová
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Silvie Doležalová

    Dobrý den,

    ano, léky na úzkost lze kombinovat spolu s léky na depresi. Kombinace dvou anxiolytik (= léků na úzkost, Oxazepam+ Lexaurin) však není vhodná, protože způsobuje zvýšenou sedaci. Dávkování uvedených léků je individuální v závislosti na celkovém zdravotním stav. Může jej tedy určit pouze ošetřující lékař.

    S pozdravem

    Silvie Doležalová

    Podobné dotazy

    • Úzkost, deprese a stres.

      Potřebovala bych se zbavit úzkosti, deprese, stresu, únavy a špatné nálady. Lék, který mohu kombinovat s antikoncepcí.

    Nejnovější otázky v poradně