Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • Rychlý košík zavřen
  • Lyrica a problémy s psychikou

    Dotaz z 18. 8. 20181 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, užívám lék Lyrica 150 mg ráno a 150 mg večer na neuralgii trigeminu (nezabírá), přidaly se mi úzkosti (nyní tedy beru i Eliceu a Mirtazapin), dříve jsem tomu nedávala souvislost, ale když si vybavím, že jsem před pár měsíci zapomněla Lyricu večer a ráno vzít, odpovídalo by to mým začátkům úzkostí. Tento týden se mi stalo to samé, měla jsem šílené vedlejší příznaky z vysazení, dokonce i myšlenky na sebevraždu. Myslíte, že by tedy za mými problémy mohla stát Lyrica?
    Mgr. Barbora Jedličková
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Barbora Jedličková
    Dobrý deň, áno, je to tak ako popisujete. Po ukončení krátkodobej a dlhodobej liečby pregabalínom (Lyrica) boli u niektorých pacientov pozorované abstinenčné príznaky. Uvádzajú sa nasledujúce účinky: insomnia, bolesť hlavy, nauzea, úzkosť, hnačka, chrípkový syndróm, nervozita, depresia, bolesť, kŕče, hyperhidróza a závrat, naznačujúce fyzickú závislosť. Preto určite sama Lyricu nevysadzujte a ak je to možné, užívajte ju naozaj pravidelne. Ak sa budú tieto stavy opakovať, určite navštívte svojho ošetrujúceho lekára. S pozdravom a prianím krásneho dňa Barbora Jedličková

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně