Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Možná alergická reakce na kortikosteroidy

    Dotaz z 26. 2. 2025 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobry den, Vcera jsem dostala injekci kortikosteroidu do kolene . No dnes mi zčervenaly líce a velmi mě páli jakobych byla spálena od slunce . Mam oboci protoze nedávno jsem mela alergickou reakci na penicilin a ze začátku to vypadalo velmi podobne . Jeste by me zqjimalo za jak dlouhý vyprchá ?
    Mgr. Sabina Lazorová
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Sabina Lazorová

    Dobrý deň, 

    je potrebné lekára informovať o nežiaducom účinku lieku, môže odporučiť ďalší postup. Kortikosteroidy sa používajú aj pri silných alergických reakciách, môže ísť o tzv. oddálenou přecitlivělost. Lekár by mal o symptóme vedieť, pretože môže ísť o skríženú alergickú reakciu (môže ju vyvolať aj príbuzný kortikosteroid). Nenašla som zdroje o pravdepodpobnej dĺžke trvania reakcie, zrejme pôjde o individuálny údaj, váš lekár vám môže pomôcť skrz klinické skúsenosti. 

    S pozdravom Lazorová Sabina

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně