Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • Rychlý košík zavřen
  • Možná souvislost svědění kůže s užíváním hormonálních léků na štítnou žlázu

    Dotaz z 25. 10. 20261 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, chtěla jsem se zeptat:Brala jsem Letrox a Jodid začalo mě v noci svědět tělo, Jodid jsem měla vysadit a brát jenom Letrox svědění nebylo v noci ale zase ráno,tak jsem volala doktorce a ta my prášky změnila na Euthyrox a pořád žádná změna pořád kůže svědí, může to být těmi prášky? děkuji za odpověď
    Mgr. Barbora Jedličková
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Barbora Jedličková

    Dobrý den,

    ano, svědění kůže může být nežádoucím účinkem uvedených léků. Letrox i Euthyrox obsahují stejnou účinnou látku – levotyroxin, proto ani výměna přípravku nemusí vést k ústupu potíží. Kožní reakce se mohou objevit při přecitlivělosti na účinnou nebo pomocné látky.

    Svědění však nemusí souviset přímo s léčbou. Jeho příčinou může být i samotná porucha funkce štítné žlázy, suchost pokožky nebo jiné kožní onemocnění. Jelikož potíže přetrvávají i po změně léčby, doporučuji opětovně kontaktovat ošetřující lékařku a zvážit kontrolu hormonů štítné žlázy, případně dermatologické a/nebo alergologické vyšetření.

    S pozdravem a přáním hezkého dne

    Barbora Jedličková

    Podobné dotazy

    • silné svěděni kůže hlavně na rukách

      Dobrý den, kromě jinych lékú na srdce, tlak, šťítnou žlázu a ředěni krve, které užívám dlouhodobě, jsem zacala užívat detralex naordinovaný na angiologii. Již nějakou dobu mám silné svěděni kůže hlavně...

    • kožní problémy

      Dobrý den, měla bych dotaz ohledně zdravotního stavu mé matky. Je cca 1 rok po výměně kyčelního kloubu. Od té doby má neustálé potíže, uvádí, že jí svědí až pálí celé tělo. Bere velké množství léků,...

    • Úmorné svědění a fleky

      Dobrý den, už cca měsíc mě svědí celé tělo a pokaždéco se jen lehce poškrábu tak mi vznikají obrovské vystouplé červené fleky a trvá hrozně dlouho než zmizí.Z krve mi bylo zjištěno,že mi chybí vitamín D,...

    Nejnovější otázky v poradně