Možnost vysypání obsahu Mycomax kapsle
Dobrý den,
tobolka má u léčiva vždy nějaký význam (maskuje nepříjemnou chuť účinné látky, chrání uživatele před poškozením léčivou substancí v proximální části GITu, transportuje farmakum do distálních částí trávicí soustavy, chrání medikament před působením žaludeční kyseliny, zajišťuje kontinuální uvolňování léčiva..). Proto není vhodné měnit jejich strukturu a porušovat obal. Tobolky se proto užívají celé, nedoporučuje se je ani rozkousávat ani otevírat a vysypávat.
Zkuste zapíjet tobolky takto: tobolka se vezme do úst a následně zapije potřebným množstvím tekutiny, která se podrží s tobolkou v ústech. Tobolka se v ústech trochu promíchá s vodou, aby se při polykání nelepila v hltanu. Následně se skloní hlava dopředu, jako kdyby jste se chtěli podívat na své boty, a tobolka se spolkne. Zásadně při polykání tobolek nezaklánějte hlavu. Důvod je ten, že tobolky bývají obvykle lehčí než voda a plavou na hladině. Pokud byste zaklonili hlavu, tak by v ústech plavaly nahoru a nešli by spolknout.
S pozdravem
Barbora Jedličková
Podobné dotazy
Možnosti vysypání obsahu kapslí
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,jestli je možné vysypat obsah kapsle u produktu:Revicolin,Hitimun Dao a Hisbiotix. Syn dříve užíval Daosin kapsle a ty se vysypávat mohly.Žel už se nevyrábí.Od té doby má...
Možnost užití kapslí Vitamin C Imuno Akut vysypáním obsahu
Dobrý den, Je možné kapsle vitamin c imuno akut vysypat z plastového bilstru a užít bez něj? Na mě jsou velké,nepolknu je. Děkuji za odpověď
Užívání de-press
Dobry den, Je, prosím, mozno tobolky de-press rozpustit ve sklenici vody a vypit? (Mam problem je spolknout) Mohou tyto tobolky uzivat i deti od 8 let? Dekuji za odpoved.
Green food Enzymy Opti7 Digest
Dobrý den, Chtěla bych se zeptat, zdali lze kapsle Enzymy Opti7 Digest otevřit a michat s vodou či jidlem. (I při zanetu jicnu). Kapsle jsou přiliš velke :-) Děkuji za odpověď
Je možné otevřít kapsli s Enzimy od ProIife Encimi? Problémy s polykáním tablet
Dobrý den, ráda bych se zeptala zda mohu otevřít kapsli s Enzimy.Jedná se o ProIife Encimi. Bohužel mám problémy s polykáním tablet. Na obalu se neuvádí zda ano či nikoliv. Děkuji za odpověď.
Použití Revicolinu při HIT a alergii na sóju, možnost vysypání tablety při potížích s polykáním
Dobry den ,mam zjištěni Hit a alergii na sóju a sojový lecitin mohu používat Revicolin a mohu tabletu vysypat ,mam problém s polykáním .Dekuji
Možnost užití Neurontinu vysypaného z kapsle jako prášku
Zdravím,můžu požít Neurontin vysypaný z kapsle jen jako prášek,děkuji
Možnost podávání Advance Colostrum 90 v pití pro děti
Dobrý den, lze Advance Colostrum 90 kapslí vysypat do pití (šťáva)? Dcera skoro šest let nezvládá spolknout.... Děkuji)
Kapsle, probiotika
Dobrý den, lze kapsle probio female vysypat do vody a vypít? Nebo se musí spolknout celé? Děkuji za odpověď.
Nejnovější otázky v poradně
Kombinace léků Oxycomp a Forlax při zácpě – je možné současné užívání?
Dobrý den, Lékař mi předepsal lék oxycomp. Mohu při zácpě užívat i Forlax? Děkuji za odpověď
Dlouhotrvající fleky po štípancích od štěnic – doporučení na masti či další kroky.
Přeji klidný podvečer. Mám prosím dotaz,syn si přivezl z dovolené kousance od štenic,fleky má již cca 4 měsíce a nechtějí se tzv ztrácet,co s tím a co na to,myslím tím lék-mast-nebo návštěva kožního...
Kombinace Elicea 10 mg a přípravků Mama Mia na poprsí: Možné interakce a správné užívání.
Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli můžu společně užívat elicea 10mg a tablety mama mia na poprsí. Děkují
Vitamíny a doplňky stravy vhodné pro kojící matky a těhotné ženy
Dobrý den jsem kojící matka 16 měsíčního batolete ale ted jsme zjistili ze jsem těhotná ja uzivam od vas DR Max pro kojící vitaminy co pouzivat dál aby to bylo pro obě dvě děti prospěšné . Dekuji s...
Kombinace Pragioly 25 mg a Anopyrinu: Lze užívat společně?
Můžu poprosit jestli můžu užít pragiolu 25 mg a anopyrin. Děkuji
Je Detralex volně prodejný, nebo na předpis?
Je detralex volně prodejný, nebo musím mít recept?
Nežádoucí účinky mirtazapinu: ospalost, malátnost a obtíže s denním fungováním.
dobrý den, již týden beru 15mg mirtazapinu a jsem po něm úplně celé dopoledne mimo,nefunguji a pořád spím a odpoledne malátnost,za týden mám jít do práce a nevím jak to zvládnu.prosim o radu děkuji.
