Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Nevolnosti po dobrání antibiotik

    Dotaz z 19. 3. 2023 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den prosim o radu.Jiz měsíc marodím.Na angínu jsem brala penicilín (30tablet). Poté mi zjistily infekci v krku a brala jsem cotrimoxazol 20 tablet.Brala jsem současně i probiotika.Po dobrání je mi teď už třetí den špatně od žaludku,na zvracení,bolení hlavy, nejhorší je to po jídle.Co s tím?Děk
    Mgr. Silvie Doležalová
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Silvie Doležalová

    Pěkný den,

    pravděpodobně se jedná o následek antibiotické léčby. Pokračujte nadále v užívání probiotik, to by mělo přetrvávat ještě 2 týdny po ukončení antibiotické terapie. Dbejte na výběr vhodného přípravku. U dospělých osob by měla být minimální jednotlivá dávka probiotik 10x109 CFU (tj. 10 miliard živých probiotických mikroorganismů). Volte vhodnou, lehce stravitelnou a vyváženou stravu. Pokud budou zažívací potíže i nadále přetrvávat, kontaktujte lékaře.

    S pozdravem

    Silvie Doležalová

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně