Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Obavy z Serotoninového syndromu

    Dotaz z 29. 1. 2025 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den,,pokud užívám Citalec a Neurol.Vím,že se mám vyvarovat určitých potravin.Beru Citalec 10 jednu tabletu ráno.Mám strach co jsem našla ohledně serotoninoveho syndromu.Nevím,zda i při tak malé dávce Citalecu musím být v tomto obezřetná nebo zde riziko Serotoninoveho syndromu nehrozí. Děkuji
    Mgr. Barbora Jedličková
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Barbora Jedličková

    Dobrý den,

    v případě serotoninového syndromu se jedná o opravdu raritní úkaz prakticky minimálně pozorovatelný, ovšem samozřejmě může se vyskytnout. Samozřejmě s užíváním dalších přípravků, které by potenciálně mohly způsobovat serotoninový syndrom, se riziko jeho vzniku zvyšuje. Opatrnost je proto vhodná u doplňků stravy s obsahem třezalky tečkované, rozchodnice růžové, tryptofanu, 5-HTP. Co se týče léčiv, je vhodné každého lékaře upozornit na to, že užíváte Citalec, z volně prodejných léčiv je vhodná opatrnost s dextrometorfanem (Paralen Grip Chřipka a kašel).

    S pozdravem a přáním hezkého dne

    Barbora Jedličková

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně