Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • odstranění bradavice

    Dotaz z 14. 2. 2025 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Manželce odstranili na klinice bradavice na kůži. Ranka je průměru cca 2cm. Po 2 dnech jsme odstranili původní překryv rány. Ranka začala krvácet, to se opakuje. Používáme překrytí STERILUXEM ES. Bude lepší hojení při aplikaci Akutol spray + STOP spray? Vyhneme se tak opakovanému strhávání strupu?
    Bc. Nikola Coufalová, DiS.
    Na dotaz odpovídá
    Bc. Nikola Coufalová, DiS.

    Dobrý den, je vždy ideální dodržovat postup ošetření tak, jak Vám bylo doporučeno lékařem, který zákrok prováděl. Pokud ranka krvácí a je velká 2 cm, určitě je vhodné řešit s lékařem další postup- zašití rány či překrytí do doby částečného zacelení rány, až tu teprve ošetřovat. Samozřejmě závisí průběh hojení a péče vždy na stavu rány, ale také na postupu odstranění-což detailně ví pouze lékař. 
    Určitě bych do krvácející rány nedoporučila aplikovat Akutol, ideálně co nejdříve konzultujte stav rány s lékařem, kryjte sterilním krytím (pod něj lze dát mastný tyl, který zajistí, že se krycí materiál na ráně nezaschne).
     

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně