Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Používání pantoprazolu

    Dotaz z 28. 12. 2023 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, zjistili mi na gastroskopii, že mám Duodenogastrický a Gastroezofageální reflux, dostal jsem léky itoprid a pantoprazol, ale nechápu proč se používá pantoprazol, který snižuje tvorbu kyseliny, když Gastroezofageální reflux je způsoben nízkou kyselostí v žaludku. Předem děkuji za odpověď.
    Mgr. Barbora Jedličková
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Barbora Jedličková

    Dobrý den,

    gastroezofageální reflux je zpětný návrat žaludečního obsahu ze žaludku zpět do jícnu. Inhibitory protonové pumpy (omeprazol, pantoprazol, lanzoprazol, esomeprazol) jsou tzv. antiulcerózní léky, které efektivně blokují nadměrnou produkci žaludeční kyseliny (kyseliny chlorovodíkové) přímo ve zdroji její tvorby. Snížení produkce kyseliny v žaludku a výsledný nárůst pH žaludeční kyseliny vede ke snížení agresivity žaludeční kyseliny.

    S pozdravem

    Barbora Jedličková

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně