Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Prednison a anitibiotika

    Dotaz z 4. 8. 2022 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, mám laringitidu s opuchlým hrdlem. Lékař mi předepsal anitibiotika. Dnes ráno jsem si vzala jednu tabletu Prednisonu, který dlouhodobě neužívám (mám jej z dřívějšska na alergické reakce). Kdy mohu antibiotika bezpečně užít? Jaký je optimální rozestup mezi léky? Moc děkuji.
    Mgr. Sabina Lazorová
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Sabina Lazorová

     Dobrý deň, keďže prednison je kortikoid, liečebné schéma určuje lekár, nakoľko ide o individuálne dávkovanie. Nepíšete, aké antibiotiká konkrétne užívate, preto je vhodná porada s Vašim lekárom, prednison je potreba vysadzovať postupne. S pozdravom Sabina Lazorová

    Nejnovější otázky v poradně