Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Těhotenství

    Dotaz z 7. 1. 2024 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, beru antikoncepci bonadea a ani jeden den jsem nevynechala, pouze jsem navázala na další měsíc bez 7 denní pauzy. Týden mi bylo nevolno tak jsem si udělala těhotenský test který je pozitivní. Je možnost ze jsem těhotná?
    Mgr. Sabina Lazorová
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Sabina Lazorová

    Dobrý deň, 

    pokiaľ vyšiel tehotenský test pozitívne, je nutné o tom informovať lekára, aby sa tehotenstvo potvrdilo/ vyvrátilo krvnými testami, či gynekologickým vyšetrením. Vhodné je tiež kontaktovať gynekológa ešte pred vyšetrením telefonicky, pri zistení pozitívneho výsledku sa hormonálne antikoncepcia musí čo najskôr vysadiť. Je vhodné urobiť ešte kontrolný tehotenský test. Otehotnieť napriek užívaniu hormonálnej antikoncepcie sa dá, riziko je pri správnom užívaní nízke, ale existuje. 

    S pozdravom S. Lazorová

    Nejnovější otázky v poradně