Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Tělesná teplota u konzumace kofeinu

    Dotaz z 16. 2. 2019 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den!Chci se zeptat jestli máte nejakou zkušenost, zda-li by kofein(event.tedy i pití kávy) mohlo u nekterých jedinců zvýšit tělesnou teplotu nad normál-např. cca 37,2st C, moc děkuji za každý postřeh!
    Mgr. Barbora Jedličková
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Barbora Jedličková
    Dobrý deň, okrem toho, že je kofeín známy hlavne svojimi povzbudzujúcimi účinkami na mozgovú činnosť, má aj iné účinky. Zvyšuje krvný tlak a produkciu žalúdočných kyselín, zrýchľuje pulz, zlepšuje využitie tukových zásob a tukové kyseliny uvoľňuje do krvného riečiska. Zvýšená teplota a iné nežiaduce účinky (búšenie srdca, pocity strachu, bolesti hlavy, červená tvár, poruchy koncentrácie, závrate a halucinácie, tras, časté močenie, zrýchlenie tepu) sa pripisujú skôr predávkovaniu (viac ako 300 mg kofeínu jednorázovo). Samozrejme u citlivých jedincoch k tomu môže dôjsť aj po vypití určitého množstva kávy, nie je to však vedecky preukázané. S pozdravom Barbora Jedličková

    Podobné dotazy

    • Zimomřivost

      Mám(90) letou maminku,ktera je hodně zimomřivá.Co takovému člověku koupit za vitamíny,aby se to zlepšilo.Lěky bere pouze Erdomed,a takové foukadlo na CHOPN,a vitamin C (rakytnik)děkuji.

    • Tetanovka

      Dobrý den, můžu mít na očkování na tetanus trochu rýmu? Mám to už dlouhodobě. A ještě mě zajímá je to živá vakcína? Do kolika dní bývají reakce ? Děkuji

    • novalgin

      Beriem Bupropion teraz po operácii mám od bolesti a teploty Novalgin. Teraz som sa dočítala,že majú vzájomnú kontraindikáciu.Ktory liek s účinkom ako Novalgin by bolo možné užívať ?

    • Dobrý den

      Uz druhým dnem mě bolí hlava mám zimnic bez teploty v noci nemůžu spat A ibalgin či paralen mi nezabirají .Jde to řešit doma Nebo navštívit lékaře ?? Děkuji

    • Vzbuzení s pocitem přílišného tepla v noci: Co to může znamenat?

      Dobrý den. PROSIM MŮŽETE MI ODPOVĚDĚT. V NOCI JSEM SE VZBUDILA A CÍTILA JE UVNITŘ TĚLA PŘÍLIŠNÉ TEPLO . CO TO MŮŽE ZNAMENAT? DÍKY ZA ODPOVĚD.

    • Otok ucha

      Dobrý den, nějakou dobu se léčím s impetigem na v ušních boltcích (opakovaně se infekce vrací), nicméně dnes se mi v okolí levého ucha objevil otok (pod čelistí, před tragusem). Otok není zarudlý,...

    • bolest a ATB po operci ledvin

      Dobrý den, jaká analgetika mohu užít po operaci /kolice ledniny kamen./ dnes zahájena léčba ATB ,ale vysočila teplota ,

    • Potenciální kontraindikaceTrittico, Cipralex, ACC, paracetamol, nimesulid

      Dobrý den, pravidelně užívám 1x Cipralex ráno, 1x Trittico večer. Mohu k těmto léčivům: ACC long a paracetamol (corldrex, panadol apod.) nebo ibuprofen či nimesulid (jen v případě bolesti zubů)? A na co...

    • Kombinace Interferonu al éku k potlačení nežádoucích účinků

      Dobrý den, prosím aplikuji si 3 měsíce 3x týdně injekčně přípravek Rebif 44. Aplikuji před spaním, na noc. Současně užívám ibuprofen k potlačení NÚ (chřipkové stavy, zimnice, teploty) Paracetamol mi...

    • Bolest žaludku

      Dobrý den,7 den mě bolí žaludek a střevní potíže. Kdyby jste byli tak hodný a poradili. Děkuji mockrát.

    Nejnovější otázky v poradně