Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Zápach moči po užívání Valetolu

    Dotaz z 25. 3. 2018 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobry den, vcera mi byla na doporuceni vytrzena prava dolni osmicka.Na bolest jsem si zakoupil Valetol a behem vcerejsiho dne jsem užil 4 tobolky s odstupem 4 hodin, pricemz posledni jsem bral pred spanim. Po probuzeni mi moc zapachala jakousi chemii nebo jak bych to nazval. Zadne jine problemy nemam, tak se chci zeptat, zdali to muze byt zousobeno uzitim Valetolu. Dekuji.
    Mgr. Barbora Jedličková
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Barbora Jedličková

    Dobrý deň, áno, je to spôsobené Valetolom. Všetky tri účinné látky (propyfenazón, kofeín, paracetamol) sa z prevažnej časti vylučujú močom. Cez noc sa v močovom mechúre nahromadia metabolity alebo nezmenené formy účinných látok, ktoré v rannom moči môžu intenzívne zapáchať. Po vysadení lieku a úplnej eliminácii liečiva zápach ustúpi. S pozdravom a prianím pekného dňa Mgr. Barbora Jedličková

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně